Women Territory

Спорт в ранньому віці: користь чи шкода

Про те, що спорт корисний для здоров'я, обізнаний кожна людина. І все турботливі батьки хочуть, щоб їх дитина росла здоровою, тому часто віддають дітей у різні спортивні секції. Однак можливий і зворотний результат - легко завдати непоправної шкоди незміцнілий організм малюка. Тому, перш ніж зважитися долучити дитину до спорту, важливо ознайомитися з деякими правилами.

 

Особливості фізичного розвитку малюків

В сучасних спортивних комплексах часто існують групи для маленьких дітей від 5 років. У цьому віці дитина вже здатна слухати тренера і виконувати його вказівки.Але виправдане таке раннє ознайомлення малюка зі спортом? Чим може це загрожувати і як уникнути неприємних наслідків?

Організм дитини в ранньому віці особливо вразливий, можливі травми вкрай небезпечні і можуть негативно відбитися на розвитку в майбутньому.

Такі навички, як витривалість,сила і швидкість починають розвиватися лише в певному віці, що важливо враховувати при виборі секції.

Основні системи організму ще не сформовані, через що можливі порушення здоров'я і зриви адаптації.

Відповідні види спорту за віком

При правильному підході неприємних наслідків для організму можна уникнути.Важливо знати з якого віку можна починати займатися певним видом спорту, щоб не шкодити організму.

  • 7-10 років: спортивна гімнастика, плавання, стрибки у воду і на батуті, лижний спорт;
  • 10-12 років: бадмінтон, художня гімнастика, легка атлетика, футбол, акробатика, хокей, спортивні ігри, стрілянина з лука;
  • 12-14 років: боротьба, самбо, веслування, фехтування, бокс, велосипедний спорт, важка атлетика.

Спорт для найменших

Багато батьків вважають, що кращим способом прилучення маляти до спорту є гра (футбол, волейбол та інші). Однак насправді навіть ігри можуть заподіяти шкоду,якщо давати велике навантаження на тренуваннях і намагатися зробити з дитини відразу професійного спортсмена. Це пояснюється тим, що в іграх одночасно задіюються практично всі системи органів людини. При цьому відбуваються різкі зміни інтенсивності навантаження, що часто призводить до пошкоджень суглобів. Як же прищепити любов до спорту маленькій дитині і безпечно розвивати його фізично?

Займатися вдома зарядкою щодня. Можна це робити разом з малюком, подаючи йому тим самим відмінний приклад.

Вчити спортивних ігор не в професійному спорт-клубі, а під час прогулянки разом з іншими дітьми у дворі. Коли настане відповідний час,тоді можна зайнятися цим і більш серйозно, якщо у малюка з'явиться явний інтерес.

Записати дитину в танцювальний гурток. Це менш небезпечне заняття і в той же час чудово сприяє фізичному розвитку.

Більше того, прилучає до мистецтва.

Безумовно, спорт є невід'ємним елементом у розвитку кожної дитини. Батькам слід тільки обов'язково врахувати вікові та індивідуальні особливості і тоді малюк буде здоровий!

Додати коментар


Захисний код
Оновити