Women Territory

Корисна гімнастика для дитини

Діти дуже допитливі і кожен день придумують собі нові заняття. Традиційні вправи, як правило, малюкам не подобаються. Цікавіший варіант - весела гімнастика, яка одночасно є оздоровчим заняттям і розвагою.

Весела гімнастика з народження

Захоплююча гімнастика для дитини з перших місяців життя - це відмінна можливість укріпити його здоров'я за допомогою занять, що проводяться в ігровій формі. Рухливі розвиваючі ігри, вправи пальчиками приводять у захват будь-якого немовляти.

Вони розвеселять кожного малюка. А мами можуть з користю провести час, спілкуючись з малюком, розвиваючи його та загартовуючи фізично.

 

«Жаба-квакушка»

Малюк повинен лягти на спину, а мама буде акуратно розводити в сторони зігнуті в колінах ніжки.

«Перекид»

Для зовсім маленької дитини це вправа непроста, і спочатку мамі потрібно показати, як це робиться. Потім допомогти дитині кувиркнуться самому, акуратно його притримуючи.Опустіть його голову до підлоги, а потім злегка підштовхніть його вперед, контролюючи його руху. Перекиди відмінно зміцнюють м'язи спини і хребта.

«По купинах»

Ця вправа допомагає поліпшити координацію рухів, отримати перші навички ходьби. Для вправи необхідно заготовити невеликі гумові коврікі-кружечки і розкласти їх на відстані один від одного в 10-15 см. Класти їх можна спочатку по прямій, а потім у вигляді вигину, щоб малюк навчився ходити по цих кіл.

«Веселі догонялки»

Головна задача вправи - навчити карапуза бігати. Мама повинна віддалитися від дитини на невелику відстань і крикнути «Піймаю!».Малюк прибіжить в обійми мами, вона його покружляє і скаже «Наздожену»! Дитина спробує втекти. Задоволення отримають і мама, і карапуз. Головне, щоб підлога була не ковзали.

«Дрожалка»

Дитина повинна лягти на підлогу, витягнути ручки і ніжки уздовж тіла і почати рухатися немов змійка. Амплітуда рухів повинна бути невеликою. Навіть 3-4 хвилини будуть корисні для капілярів.

«Вітерець»

Вправа для розвитку гнучкості. Малюк лягає на підлогу. Мама каже йому, що він пушинка і дме, немов вітер. А дитина перекочується зі спини на животик, немов пушинка на вітрі.

«Цар-гора»

Потрібно скласти подушки посеред кімнати і сказати малюкові, що це гора,через яку потрібно переповзти. Потім можна почати «подушкові бої», які допоможуть розвинути координацію і спритність рухів.

«Дивний місток»

Вправа допоможе зміцнити м'язи живота і рук. Потрібно поставити дві табуретки поруч, а дитина повинна спертися на них і підтягнути ноги, намагаючись втриматися тільки на руках.

«Білочка збирає шишки»

Для вправи підійдуть дрібні предмети, які потрібно розкласти по підлозі. Дитина повинна збирати їх, не згинаючи ніжки. Потім іншим способом - використовуючи тільки два пальця на руках. І третій спосіб - пальчиками ніг.

Для того щоб вправи були ефективними, дитячий одяг має бути вільним, щоб не утрудняти рухів.Кращий час для занять - перша половина дня, за півгодини до їди або через півтора - після неї.

Додати коментар


Захисний код
Оновити