Women Territory

Як правильно чистити зуби дітям?

«Пішли» перші зубки. Малюк починає потребувати догляді. Так, він поки не їсть м'ясо, не п'є чай і взагалі, крім маминого молочка і водички нічого не вживає, але вже в материнському молоці, як в будь-якій їжі, містяться вуглеводи, негативно впливають на «новеньку» незміцнілу емаль.

До рочку

Навіть у немовлят буває карієс.Він називається «пляшковий» і його причина - молочко, суміш або сік, які малюк «їсть» з пляшечки перед або під час сну.

Так, малюк ще малий, щоб чистити зуби в нашому загальноприйнятому розумінні. Але очищати порожнину ротика, особливо перед сном і після їжі, грудничку потрібно обов'язково. Робиться це марлечкой, змоченою у воді,або здобуваються в аптеці одноразові серветочки спеціально для чистки зубів. І мінімум двічі в день таким чином ротик грудничка очищається. Причому, не одні зубки, а небо, язичок, ясна. Наметовому салфеточку або марлечку на вказівний палець і вперед. У даній процедурі, поряд із власне очищує ефектом, неймовірно важливо,щоб малюк отримував при цьому позитивні емоції. Зрозуміло, спочатку він може противитися і виражати невдоволення. Але м'яко, наполегливо і терпляче слід привчити його до позитивної реакції. У цьому - запорука здоров'я майбутніх зубів і уважного до них відношення.Навчився малюк відкривати ротик на вимогу - чи не стане боятися відвідувати стоматолога. А, значить, своєчасно буде лікувати зубки і ретельно за ними доглядати.

 

Перший зубок

Тепер про безпосередню чищенні зубів щіткою. Як тільки прорізався перший зубок, можна придбати зручну силіконову щіточку, яка теж одягається на мамин палець.Пасту використовувати не потрібно. Ця щіточка не тільки наліт непотрібний зніме, а і ясна помасажує, що для прорізаються зубків вельми корисно. Правда, при наявності енної кількості зубів, мамин палець може бути укушеним. Але, що поробиш, цей ризик завжди присутній, поки чадо не спіткає науку самостійного чищення зубів.Після року - перша щітка

Після року набуваємо справжню «ручну» щітку. Для дітей. Вона повинна відповідати наступним критеріям.

М'яка шетінка.

З зручною ручкою - не ковзає і зручно лежить в руці.

Невеликого розміру головка (для ротика малюка - по ширині дорівнює приблизно трьом Зубик).

Яскрава і приваблива.Зі зворотного стороною для чистки ясен і язичка - в «пухирці».

Для більшої захопливості процесу можна придбати музичну щіточку, яка грає пісеньку стільки, скільки часу положено чистити зубки.

А ось вельми цікава щітка електрична малюками використовуватися не може. Вони всі без винятку занадто грубі.Верхній ряд чітім зверху ваніз. Потім зубки нижні - знизу вгору. Якщо є задні зубки, продовжуємо процес, очищаючи їх жувальну поверхню. Потім ясна й мова. Все робиться вкрай обережно, тому як емаль у дитячих зубків дуже ніжна. Травмувати її дуже легко.

За часом - зовсім малюкам чистимо зубки дві хвилини. А постарше - три.Вранці, після пробудження, і перед сном. Після кожної їди - полощемо ротик кип'яченою водою. Якщо малюк занадто малий, щоб полоскати, нехай вип'є трохи.

Ще важливий момент - особистий приклад. Малюк повинен бачити, як і яким чином чистять зуби старші, батьки. Наочний приклад «працює» найкраще.

Якщо маленький не любить чистити зуби,можна перетворити це заняття в гру. Читаємо віршики, співаємо пісеньки, розповідаємо казки, змагаємося, хто краще почистив.

Після двох - паста

З двох можна починати використовувати пасту. Звичайно, спеціальну дитячу. І постаратися повністю виключити можливість її проковтування. Для цього пасти беремо «шматочок» розміром не більше горошинки.

Звичайно,не варто очікувати, що малюк в два рочки сам повноцінно почистить зубки. Привчайте до того, що він спочатку чистить сам, а зетем ви «дочищают до блиску».

Після двох тактику чистки міняємо. Спочатку чистимо задні зубки (звідти, найчастіше починається карієс), а потім передні і полось ротика з мовою.Пастою для дорослих малюкові користуватися категорично не можна. Ні пасти - краще використовувати «порожню» щіточку, змочену водичкою.

Паста малюка повинна бути:

 

  • до трьох років - зовсім без фтору і низькоабразивні;
  • до семи - теж низькоабразивні і з малим вмістом фтору;
  • після семи - фтор, як у дорослих, абразивность трохи менше.

 

І до дев'яти років,продовжуємо контролювати цей процес.

Додати коментар


Захисний код
Оновити