Women Territory

У лазню з дитиною

В основі корисного впливу лазні лежить контраст. Температурні впливу повітря і води на людину чергуються - гарячі з прохолодними. Це - ефект контрастного душу, лише посилений багаторазово. Під впливом лазні шкіра піддається глибокому очищенню. Розкриваються пори, з них виходить піт,а з ним видаляються різноманітні мікроби та інші непотрібні «гидоти». Зокрема, з організму виходить молочна кислота - неодмінний супутник втоми і перевтоми.

 

Баня або сауна

Баня (і сауна) прискорює процеси обміну, піднімає опірність вірусам і бактеріям, зміцнює імунітет.Ось чому - легкість в тілі і відчуття здорового духу після лазні.

Бані бувають, як відомо, двох типів: з вологою парою і сухою парою. Найвідомішою вологою лазнею є традиційна російська парилка, де повітря нагрівається до +60 ° С і вологість доходить до 100%. Серед бань з парою сухим найбільш популярна фінська сауна,де температура повітря «зашкалює» за 90 ° С, а от вологість не піднімається більше 15%. Сауна з сухою парою більш комфортна для малюків. Сухий жар легше переноситься і краще сприймається, а ефект - фактично той же.

Перший похід в лазнюКоли брати малюка в лазню вперше? Деякі мами «беруть» ще під час вагітності - сауна входить в комплекс програм багатьох груп підготовки до пологів. Перепади температури, яким організм піддається в сауні, впливають дуже благотворно на організм майбутнього малюка. Це відмінна «гімнастика», тренування для судин.Якщо ви вагітної відвідували сауну, після того, як вашому грудничку виповниться три місяці, можете сміливо відновити цю корисну звичку. Деякі педіатри не рекомендують йти малюкам в баню раніше 3-х років. Але, зауважте, мова про бані, нема про сауні. І навіть якщо мама не відвідувала сауну протягом вагітності,все одно в рік можна починати поступово привчати малюка до лазні. Це думка більшості фахівців, якому цілком можна довіряти.

«Банні» правила

Але спочатку радимося з дільничним педіатром. Якщо дільничний прихильник пізнього привчання до лазні або не прихильник цього процедури взагалі,порадьтеся з більш прогресивним доктором або обмежтеся винятком протипоказань.

Баня протипоказана, якщо у вашого малюка (втім, і дорослим з подібними проблемами вона не дуже підходить - краще вибрати для себе інший спосіб оздоровлення):

  • хронічні хвороби бронхів;
  • хронічні хвороби легенів;
  • хвороби серця.

Не забувайте паритися правильно. У рівних часових відрізках парімся і приймаємо холодний душ, потім у два рази довше відпочиваємо. У сауні або лазні, особливо в перший раз, не забуваємо спостерігати за станом малюка. Якщо він чимось незадоволений, йому некомфортно, він вередує, висловлює протест, його шкіра блідне - негайно покидаємо парилку.У перший раз тримаємо малюка в парі 3-5 хвилин. Одноразового «заходу» цілком достатньо. Далі поступово збільшуємо час, але не паримо дитинку більше 10 хвилин. Стільки ж - холодний душ або басейн. І 20 хвилин - відпочинок. Потім можна повторити.
Тепер про холодному душі. Не здумайте обливати малюка вперше холодною водою. Тільки теплою.Температуру води знижуємо поступово, від відвідування до відвідування. А малюків з великим «банним стажем» дуже корисно взимку розтирати снігом.

Віник дитині вибираємо ретельно.

Самим ароматним і м'яким стане липовий. Він же захистить від простуд.
Для малюків з висипом або алергічними висипаннями підійде березовий.Для збуджуваним і нервових діток потрібно вибрати заспокійливий дубовий.

Чи не ведіть малюка в лазню натщесерце або незадовго до сну. Перед російською лазнею попередньо облийте дитини водою, а в сауну входите сухими. І надягайте на голову шапочку, щоб захиститися від перегріву.

Легкого пара!

Додати коментар


Захисний код
Оновити