Women Territory

Загартовування дітей у домашніх умовах

Сенс загартовування в тому, що в результаті систематичних тренувань, найчастіше «холодових навантажень», організм пристосовується і адекватно реагує на зміни температури, виробляючи достатньо тепла, щоб не переохолоджуватися, і зменшуючи тепловіддачу. Методи загартовування дітей, як і дорослих, мають багато схожого зі спортивними тренуваннями: домогтися ефекту від їх проведення можна, тільки регулярно виконуючи необхідні процедури і зробивши їх невід'ємною частиною режиму дня. Отже, які ж основні правила загартовування дітей?

 


Принципи загартовування дітей

Безперервність - основний принцип загартовування. Тільки систематичні процедури можуть привести до бажаного ефекту, порушення ж режиму не лише не дасть позитивних результатів від проведених заходів, але й може послабити опірність дитячого організму інфекціям і вірусам.
Ще одне основоположне правило загартовування - поступовість у збільшенні часу та інтенсивності проведених процедур.


Починайте гартувати малюка з самого раннього дитинства.

 • Поєднуйте гартують процедури з щоденними гігієнічними, наприклад, привчіть своє чадо вмиватися прохолодною водою.
 • Щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
 • Починайте гартують процедури, коли дитина повністю здорова.
 • Суміщайте гартують процедури з фізичними вправами і дихальною гімнастикою.
 • Не одягайте дитину занадто тепло. Оберігаючи таким чином його від зовнішніх впливів, Ви ризикуєте перетворити свого нащадка в «тепличне рослина». Дозволяйте йому ходити босоніж дома, а в літній час - по траві або теплою стежці на природі.
 • Проводьте гартують заходи в ігровій формі, стежте, щоб вони подобалися малюкові і покращували його настрій.
 • Поєднуйте повітряні, водні та сонячні ванни, не бійтеся відкривати кватирки в квартирі, чим більше свіжого повітря - тим корисніше для дитини.

Комплекс гартують для дітей від двох років

Отже, якщо Ви збираєтеся почати гартувати своє чадо, спробуйте комплекс, який можна вважати універсальним набором заходів для дітей від 2 років. Якщо Вашому малюкові ще немає 2 років, то існують спеціальні комплекси для загартовування новонароджених і грудних дітей.

 1. Повітряна ванна в приміщенні з температурою 18-20 ° С. Малюк у цей час повинен бути активний, рухатися, грати. Половину часу можна відвести на виконання фізичних вправ.
 2. Умивання. Початкова температура - 32 ° С, поступово на протязі року знижувати до 18-20 ° С. Мінімальна температура для діточок від 4 років влітку - 16 ° С.
 3. Денний сон. У літній період - на свіжому повітрі, в зимовий - після провітрювання приміщення до температури 18 ° С.
 4. Щоденні прогулянки 1,5 -3 години.
 5. Сонячні ванни в літній період 5-10 хвилин кілька разів в день.
 6. Щоденне полоскання ротової порожнини (від 2 років) і горла (від 5 років) настоєм ромашки. Дана процедура сприяє зниженню частоти захворювання ангіною, тонзилітом і т.д.
 7. Контрастні обливання ступень ніг і гомілок: гаряча вода температури 38 ° С, холодна-28 ° С.
 8. Поступово нижню межу можна опускати, аж до 16 ° С в літній період. Метод контрастних температур дуже ефективний для зміцнення імунітету у дітей.


Слідуючи цьому комплексу загартовування дітей у домашніх умовах, Ви помітите, що малюк дійсно стає більш здоровим, зміцнілим і життєрадісним. Успіхів!

Додати коментар


Захисний код
Оновити