Women Territory

Загартовування грудних дітей, немовлят, новонароджених

Загартовування - це перевірений спосіб зміцнення здоров'я, який грає не останню роль у формуванні імунної системи дитини. Гартувати грудних дітей почали ще кілька тисячоліть тому, про що свідчать трактати найдавніших врачевателей, наприклад, Авіценни. Стародавні скіфи немовлят занурювали в холодну воду або обливали, а на Русі грудних дітей спочатку парили в лазні, а потім натирали снігом. Вважалося, що дитина виросте міцним і не буде страждати захворюваннями легенів.Отже, якщо Ви вирішили почати гартувати дитину з пелюшок, слід дотримуватися деякі важливі правила:

 

  • Проводьте гартують процедури круглий рік, без перерви в зимовий період, кожного разу збільшуючи час процедури.
  • Час і температуру розраховуйте в залежності від віку дитини.
  • Процедури загартовування потрібно проводити, коли в малюка хороше самопочуття і настрій.
  • Пам'ятайте, що загартовування корисно тільки коли теплого, розігрітого малюка купають в прохолодній воді.
  • Краще починати загартовуватися матері разом з дитиною.
  • Не перестарайтеся, завжди засікайте час, відведений на процедуру.


Традиційне водне загартовування

Найкращим і найбільш популярним методом загартовування є водні процедури. Проводити їх треба, враховуючи вік дитини. Традиційне водне загартовування грунтується на поступовому зниженні температури води при регулярних водних процедурах.

Дітям до 2 місяців

Підмивання й умивання: початкова температура води близько 28 ° С, знижуючи на 1 градус кожен день, довівши температуру до 20 ° С. Тривалість умовно - 1-2 хвилини.

Купання: Купати малюка щодня при температурі води 36 ° С близько 5 хвилин, після чого обливати водою температури 33-34 ° С.

Обтирання: обтирання виробляти вологою банної рукавицею або вологим тампоном, змоченим у воді температури 33-34 ° С - спочатку ручки, потім ніжки, спинку, животик. Кожну частину тіла відразу ж насухо витирати. Температуру знижувати кожні 5 днів на один градус, поки не дійдете до 28 ° С.

Дітям від 2 до 9 місяців

Підмивання, умивання та купання проводять так само, як і для діток до 2 місяців. Вологе обтирання поєднують з масажем рукавицею або махровим рушником, час обтирання можна збільшити до 3-4 хвилин. У воду можна насипати солі, 2 чайні ложки на склянку води.

Дітям від 9 місяців до 2-х років

Дітей старше 9-ти місяців можна обливати прохолодною сильним струменем води зі шланга душа, який повинен знаходитися близько до тіла малюка (не далі 30 см). Починають обливання зі спини, далі животик і груди, ручки - останніми. Після процедури необхідно розтерти дитину і тепло укутати. Початкова температура води для обливання - 35-36 ° С, знижують температуру кожні 4 дні на 1 ° С до 20-22 ° С.

Нетрадиційне водне загартовування


До нетрадиційних способів загартовування грудних дітей відносять водні процедури, при яких використовують короткочасний вплив крижаної води, снігу, холодного повітря. Сьогодні нетрадиційне загартовування і «моржування» дуже популярно у батьків, проте педіатри радять не вдаватися до таких радикальних способів загартовування новонароджених, а вибрати, наприклад, контрастне загартовування - чергування тепла і холоду.

До контрастних процедур, що гартують відносять:

  • контрастне обтирання;
  • контрастні ванночки для ніг;
  • контрастний душ;
  • російська лазня.


Амплітуда температури при першому контрастному загартовуванні повинна бути 4 градуси (гаряча вода - 40 ° С, холодна - 36 ° С), далі кожні 5 днів температуру холодної води знижують на один градус, довівши до 17-14 ° С і різниці температур в 23 - 26 ° С. Під струменем гарячої та холодної води потрібно перебувати 10-20 секунд, чергуючи температуру 4-6 разів за процедуру. Закінчувати контрастне загартовування немовлят потрібно обливанням гарячою водою.

Використовуйте дані поради при загартовуванні Вашого малюка - вони допоможуть зміцнити імунітет дитини, малюк зміцніє, і багато хвороб вдасться попередити.

Додати коментар


Захисний код
Оновити