Women Territory

Як з'явилася дамська сумочка

Сумки різні важливі, а жіночі, в усякому разі, для дам, важливі особливо. Що підкреслить ваш образ, вкаже на ваш стиль і стане незамінною помічницею, просто «правою рукою», як не сумка? На думку істориків, цей архіважливе жіночий аксесуар предмет з'явився з ... чоловічого кишені.

Великий винахід Великого короляФранцузький правитель Людовик XIV, який жив у XVII столітті, не дарма отримав прізвисько «Король-Сонце». Луї обожнював гарний одяг, коштовності і був законодавцем моди для всієї європейської знаті.

Одного разу Людовика осінила чудова ідея: він наказав пришити до свого камзолу мішечки для грошей і дрібних речей, що колись висіли у чоловіків на поясах, А у жінок - під спідницями. Так з'явився кишеню. Можливо, Луї знав, що перші кишені, звані синусами, приховували під складками своїх тог ще стародавні римляни. Завдяки Людовику ця деталь гардероба повернулася і «прижилася» на чоловічих жилетах і брюках, куди і перекочували всі цінності з колишніх мішечків-гаманців.

«Мішечок» для голокДивлячись на зручні чоловічі кишені, жінки придумали прорізи в бічних швах своїх спідниць. І не зупинилися на цьому. В епоху рококо, обов'язковим заняттям кожної поважаючої себе дами було вишивання. Велика любителька цього рукоділля - маркіза де Помпадур - придумала нову моду: маленькі мішечки з оксамиту і мережив, куди спочатку світські левиці,а незабаром і міщанки почали складати все необхідне для ручного творчості.

На згадку про свою винахідниці мініатюрна сумочка у формі мішечка, затягнутого тасьомкою, і донині носить ім'я «помпадур». А за часів маркізи її назвали reticule (ридикюль), що латиною означає «сітка».

У 20-30-х роках XIX століття,коли змінилася мода на жіночі сукні, ридикюлі теж помінялися. Завдяки криноліни і залізним рамкам вони придбали жорсткі форми, їх почали прикрашати квітами та іншої обробкою. З другої половини XIX століття розмір сумочок став збільшуватися, вони обзавелися застібками і з'явилися в магазинах.Кожна наступна епоха виробляла свій власний стиль в багатому світі жіночих сумок, але класична маленька сумочка нікуди не поділася - схоже, цей аксесуар так і залишиться обов'язковим додатком до вечірнього дамського туалету!

«Алмазний гаманець 1001 ночі»

У 2011 році ювелірний дім Mouawad (США) підставив увазі публіки дамську сумочку-гаманець у формі серця, який був оцінений в 3,8 млн. Доларів і визнаний найдорожчою сумочкою в світі. Як і легендарна Шехерезада, якій вдалося зачарувати чарами своєї краси і хитромудрих казок царя Шахрияра, ця сумочка,названа «1001 Nights Diamond Purse» («Алмазний гаманець 1001 ночі»), заворожує злиттям блиску тисяч алмазів і найтоншого ювелірного майстерності. Зроблена з 18-каратного золота, вона інкрустована 4517 діамантами. Найдорожчий аксесуар все ще шукає свого покупця.

Будь в тренді

Але, чи не ганяючись за розкішшю,кожна з нас може підібрати для свого гардеробу свій «діамантовий» аксесуар. Благо, в модному тренді варіантів сьогодні безліч. Від містких квадратних і прямокутних сумок із закругленими краями і короткими ручками, до всіляких «ділових» дипломатів, портфелів і сумок-папок. Не забуті і мініатюрні клатчі.А вже забарвлення цього сезону! Від пастельно-бежевих, до нарядно-соковито-неонових. І - особливо модний - чорно білий. Вибираємо, підбираємо і дякуємо Короля-Сонце, ну і Помпадур, звичайно, за їх винахідливість.

Додати коментар


Захисний код
Оновити