Women Territory

Російська мода - мистецтво поруч

Багато (і не тільки іноземці) звикли вважати, що Росія - країна безкрайніх полів і туги, від якої можна врятуватися лише циганськими піснями, горілкою, балетом і нічними прогулянками в кареті по Невському. Непогано ще, щоб поруч пританцьовував ведмідь, а мимо проходив мужичок в шапці-вушанці і пренепременно з балалайкою. Росія, однак, зробила крок далеко вперед, а разом з нею і російська мода - колоритна і самобутня, як і її неосяжна Батьківщина. Сьогодні ми пропонуємо Вашій увазі невеликий екскурс в історію російської моди.

 

XIX століття

XIX століття в Росії пройшов під знаком французької моди. Вершки суспільства висловлювалися по-французьки, відвідували літературні салони і бали, де обговорювалися останні політичні новини і народжувалися свіжі світські плітки. Наймодніші туалети виписувалися з Парижа. Початок XIX століття - панування ампіру: дами воліли вільні сукні із завищеною талією і прозорі подовжені сорочки (в Росії, проте, ампір був менш відвертим і зухвалим, ніж у Франції). Креп, муслін і мереживо - найпопулярніші матеріали.

Пізніше російські модниці перестали сліпо наслідувати француженкам: наряди стали вишуканіші і скромніше, відчувалося, що французька мода трансформувалася у відповідності з новими вимогами: зручність і простота. Найсміливіші кавалери обряди в косоворотки, а дами перестали гидувати споконвічно російськими мотивами для нарядів: так в моді з'явився російський стиль, який з часом витісняв французьку та італійську моду з просторів Росії.

Безумовно, не варто забувати про те, що одягатися так могли собі дозволити тільки аристократи. Мода людей нижчих станів була невибагливою і простий.

XX століття

XX століття почався з кінця імперії, що не могло не вплинути на суспільство Росії і, відповідно, російську моду. І якщо на початку століття ще можна було зустріти уцілілих аристократок з парасольками і в мереживних рукавичках, а міщанок (чиї ряди також помітно порідшали) в сарафаноподобних спідницях на бретелях, але до середини сторіччя все це вже кануло в лету. Війни, наступні одна за одною, відвернули увагу від моди як такої. Одяг більше не була ознакою відмінності одного стану від іншого: всі тепер були рівні. Легка промисловість довгий час вважалася другорядною і майже що непотрібною. Шити стали великими тиражами на фабриках (або в домашніх умовах з фабричних невибагливих матеріалів), використовували простий крій і немаркі кольору. Виділятися було непристойно і неідеологічно.

XXI століття

Російська мода XXI століття повністю компенсує забуття, якому вона була віддана в столітті XX. Сьогодні російські модельєри і дизайнери відомі по всьому світу. Вони не бояться експериментувати з формою і кольором, робити посилання на радянській минуле або замахуватися на царський ампір: всякий раз це неповторні колекції, що користуються успіхом не тільки в Росії, але і за кордоном.


«Розумом Росію не зрозуміти ...» А чи варто? Просто насолоджуйтеся прекрасним! Сьогодні у модниць є унікальний шанс доторкнутися до історичного модному спадщини і, враховуючи сучасні тенденції, створити свій унікальний образ.

Додати коментар


Захисний код
Оновити