Women Territory

Біографія Коко Шанель - життя легенди

Життя багатьох знаменитостей оповита таємницями, але мало кому з відомих світу цього вдається завуалювати своє буття так елегантно, як це зробила Коко Шанель. Ікона стилю XX століття, вона привселюдно заявила, що вік для жінки не головне і на власному прикладі довела правоту цього висловлювання. Сьогодні в нашому меню для справжніх гурманів і шанувальників феномена Коко Шанель біографія цієї легендарної жінки.

 

Дитинство і юність

Габріель Бонер Шанель (справжнє ім'я Коко) народилася у Франції 20 серпня 1883 і більшу частину дитинства провела в притулку для бідних в місті Сеймур, що на лівому березі Луари. Тоді ще ніхто навіть і подумати не міг про те, що ця маленька тендітна дівчинка в недалекому майбутньому стане справжньою іконою французької моди. У 18 Габріель почала працювати продавцем у магазині одягу, у вільний же від роботи час розважала публіку місцевого кабаре своїм співочим талантом. Саме завдяки пісні «Ko Ko Ri Ko» Габріель отримала легендарне прізвисько Коко. Тоді ж її чарам піддався Етьєн Бальзан - забезпечений відставний офіцер.

Перший крок на шляху до тріумфу

Коко переїхала до Бальзану: вишукані страви, верхова їзда, нескінченні пікніки в компанії вершків суспільства, - вона багато чому навчилася у свого покровителя. Шанель поступово стала законодавицею моди для друзів і наближених Етьєна, який, проте, вельми холоднокровно ставився до кравецький експериментам своєї пасії. Але зустріч з Артуром крапель (більш відомого за прізвиськом Бій) змінює перебіг життя Коко: підприємець до мозку кісток, він підтримує починаючого модельєра і допомагає їй відкрити капелюшний магазин в Парижі. На дворі був 1910 рік.

Вперед і тільки вперед

Незвичайна модистка відразу ж викликала фурор: незабаром про неї говорив весь Париж, і найбагатші і вишукані пані шикувалися в чергу, щоб роздобути капелюшок. Коко Шанель немов магніт притягувала успіх і славу, в її біографію вплелися імена Далі і Кокто. Вона стала бажаною гостею будь-якого світського заходу. Перша Світова війна, здавалося, не завадила їй, справи йшли в гору. Навколо неї крутилося безліч акторів, художників, режисерів ... Але ж їй вже було за 50! Вона не зраджувала собі і як і раніше вражала публіку вишуканою простотою свого гардеробу. Шанель була на вершині слави: саме в цей час з'явилися знамениті парфуми "Шанель № 5", створені Ернестом Бо, сином службовця російського царського двору (не обійшлося тут без заступницького сприяння великого князя Дмитра).

Штиль

Друга Світова війна. Шанель без коливань закрила всі свої салони і бутіки: моді не місце серед крові. Блискуча Коко була заарештована за підозрою в зв'язку з високопоставленим німецьким офіцером. Незабаром її звільнили, Шанель переїхала до Швейцарії, де провела близько 10 років.

Повернення

Колишня слава канула в Лету. Війна скінчилася, і світ потрібно було підкорювати заново. У модному бізнесі домінували чоловіки. Але її природному азарту міг би позаздрити будь-який спортсмен: поки суспільство таврувало її колекції заявами «у Шанель немає майбутнього», Коко (а їй було вже 70) знову відкрила салон в Парижі. Минуло 3 роки, і на заздрість ворогам стиль Шанель знову увійшов у моду, цього разу відтепер і назавжди. І багато сьогоднішніх модні тенденції є всього лише блідою подобою творінь безсмертної Коко.

Вона подарувала світові простоту і зручну розкіш, її маленьке чорне плаття вже давно стало символом статусу. Журнал «Тайм» вніс Шанель в список ста найвпливовіших людей XX століття, однак найбільше вона запам'ятається як справжня жінка.

Додати коментар


Захисний код
Оновити