Women Territory

Французька мода

Запитай у людей, що у них асоціюється з Францією, і більшість з них скажуть «мода». Ми звикли, що ця країна рухає модним вітром і диктує нам наряди. Давайте повернемося в часи Людовіка XIV і прокрокував по рядках кілька століть. Ви хочете дізнатися більше про французької моді? Тоді не закривайте сторінку.

 

«Захоплення влади»

Щоб ви знали, Франція вже з 17 століття захопила модників світу. Все почалося з Людовика XIV, його двору і строгих геометричних суконь. Пізніше вони змінилися на пишні оздоблення складного крою, і Франція ще сильніше проникла в розуми модників.

З приходом в «модну країну» стилю бароко наряди докорінно змінилися. Зникла пишність і строгість. На зміну оксамиту і металу прийшли мережива і шовк (виявляється, мода і стиль цим зобов'язані барокової Франції). Тепер не людина підлаштовується під одяг, а одяг під людину.

Жіноча мода

В кінці 19 століття свій вплив на жіночу моду надали Генрі Ван де Велде і Альфред Морбюттер. Вони вважали, що свою індивідуальність жінки повинні проявляти тільки в домашніх убраннях, а коль изволишь вийти на вулицю - будь добра, одягай наряд схожий на чоловічий. На різних урочистих заходах жінки повинні були вбиратися в традиційні одягу.

Chanel, Dior, Yves Saint-Laurent

Ці імена зіграли одну з головних ролей у французькій моді. Моделювання одягу вони зробили мистецтвом.

Коко Шанель принесла в жіночий гардероб чимало популярних і сьогодні речей. Хто знає, яка ще жінка зважилася б вдягнути нас в чоловічі штани, ввести моду на светри і тільники. Сумочка через плече і металеві прикраси - теж винахід Шанель.

50-е роки XX століття були розквітом Високої моди і Будинку моди Dior. У Франції панувала елегантність.

Для моди 60-х років багато зробив Ів Сен-Лоран. Після показу його першої колекції в 1962 подейкували, що «це кращі дамські костюми, створені після Шанель». У них поєднувалися чоловічий стиль і вулична мода. Саме в цій колекції були знамениті сукні «Мондріан». Малюнок (велика кольорова клітина) був запозичений у картин художника П. Мандріана. Крій наряду був простий, без рукавів і коміра.

1966 був часом суконь у стилі «поп-арт» - їх прикрашали аплікації у вигляді губ, сердець і жіночих профілів. У 1968 році Ів Сен-Лоран явив світові стиль «сафарі».

Французька мода: 70-80-90-ті

Цей період був часам нових дизайнерських знахідок. Змінювався стиль: від неоромантичного до мінімалізму.

Прийшла пора Франції поступитися подіум італійцям.

Додати коментар


Захисний код
Оновити