Women Territory

10 фактів про моду, які повинна знати кожна жінка

Модний процес - це досить цікава річ. Адже мода - це не лише гонитва за новизною. Це ще й проникнення в її суть, звернення до старих традицій, до витоків. Є безліч цікавих, але маловідомих фактів про моду. Ми розглянемо 10 найбільш важливих і цікавих.

 

1. Смокінг

Назва цього чорного вечірнього піджака походить від англійського smoking - куріння. У аристократичному суспільстві палять пані зустрічалися рідко. Чоловіки, щоб їм догодити, виходили курити в спеціальну кімнату. Щоб одяг не просочилася неприємним запахом, вони надягали «курильний жакет». Особливістю такого жакета були атласні лацкани. При курінні верхи непристойності вважалося самостійно змахувати попіл з сигари. Тому стовпчик попелу повинен був відпадати сам. А якщо він раптом потрапляв на лацкан, то без проблем струшує з атласу, не залишаючи слідів. Пізніше підприємливі жінки зробили смокінг частиною свого гардеробу.


2. Гудзики на рукавах

Хто-небудь замислювався, навіщо на рукавах жіночих жакетів та чоловічих піджаків потрібні гудзики? Які функції вони виконують? Виявляється, гудзики на рукавах - це винахід Наполеона Бонапарта. Він наказав пришити їх до рукавів на куртках солдатів, щоб вони залишили звичку використовувати рукави при нежиті!


3. Поняття «ретро» і вінтаж »

Говорячи про моду, багато хто з нас не бачать відмінностей між поняттями «ретро» і «вінтаж». Більшість модельєрів вважають, що вінтажні речі - це речі, що мають відношення до періоду до 60-х років 20 століття. А ретро - це речі, які відносяться до більш пізнього періоду.


4. Дитячий одяг

Підбираючи своїй дитині одяг, ми враховуємо модні тенденції сучасності. Але виявляється, дитячий одяг з'явилася не так вже давно. Перші спроби створення дитячого костюма здійснилися лише в 19 столітті. До цього дітей одягали в речі маленьких розмірів, призначені для дорослих. Це було пов'язано також з установками, які панували в суспільстві в той час. Наприклад, маленька дівчинка повинна була нагадувати зменшений розмір благородної, стриманою жінки.


5. Трусики танга

Винаходом трусиків танга ми зобов'язані Нью-Йорку. У 30-х роках мер цього міста прийшов в лють від того, що танцівниці виступали перед публікою абсолютно голими. Він наказав їм негайно прикритися. Тоді жінки і придумали цю модель, яка досить популярна і в даний час.


6. Модні покази

В даний час на модні покази витрачається величезна кількість грошей. А в 16 столітті модельєри зводили свої витрати до мінімуму. Для демонстрації модної колекції не була потрібна навіть манекенниць! І взагалі, такі поняття, як «манекенниця» і «модель» з'явилися тільки в 19 столітті. Всі свої наряди дизайнери демонстрували на ляльках. І це були дуже вигідні проекти.


7. Капрі або бермуди

Жіночі капрі або бермуди з'явилися в 1930 році. А все через те, що жінкам, які живуть на Бермудських островах, заборонялося оголяти свої стегна в громадських місцях. Тоді вони взяли шорти і злегка збільшили їх довжину - до коліна. Таким чином на світ з'явилися капрі.


8. Спідниця

Історія створення спідниці йде корінням в глибоку старовину. Виявляється, спочатку спідниці носили не тільки жінки, а й чоловіки. Спідниця еволюціонувала з стегнах пов'язки. А поява спідниці, як елемента жіночого гардеробу відносять до 16 століття. У російському селі спідниця з'явилася тільки в 19 столітті. До цього дівчата носили сарафани простого покрою.


9. Модна тростину

У наш час тростину зазвичай асоціюється з річчю, необхідною для літньої людини. А адже насправді тростину може стати оригінальним доповненням до вашого образу. Французький письменник Вольтер мав колекцію з 80 тростин. У Ж.-Ж. Руссо їх було трохи менше. Мода на цей аксесуар буквально захлеснула Францію. З тростиною ходили як чоловіки, так і жінки.


10. Сучасна Марія-Антуанетта

У 2006 році був знятий фільм «Марія-Антуанетта» з Кірстен Данст у головній ролі. Актриса мала можливість приміряти величезна кількість суконь, стилізованих під час правління французької королеви. Але ці наряди здалися актрисі занадто відкритими. У житті Кірстен Данст - це скромна дівчина, яка соромиться зайвий раз виставляти на показ навіть шию.Вивчайте історію моди, адже це не менш цікаво, ніж модні тенденції сучасності!

Додати коментар


Захисний код
Оновити