Women Territory

Як зробити домашнє вино?

Домашнє вино зазвичай виходить кріплене. Особливо солодке. Сировина для приготування вина будинки береться саме різне. У поєднанні з «індивідуальним підходом» це дозволяє отримати різноманітні вина, з різними смаковими та ароматичними якостями. Головними складовими процесу отримання вдалого вина є: стерильність,терпіння і відмінна якість сировини.

 

Посуд

Ідеально для виноробства підходять дубові бочки. Але в умовах міської квартири цей елемент, ясна річ, не завжди доступний. Не страшно. Підійдуть і звичайні скляні бутлі, з герметичними пробками. В пробки необхідно «вмонтувати» гумові трубочки.

Сировина

Можна використовувати абсолютно все:

 

 • виноград,
 • груші,
 • яблука,
 • сливи,
 • абрикоси,
 • ягоди садові,
 • ягоди лісові,
 • березовий сік,
 • рожеві пелюстки ...

 

Все, що доступно вам. Все, що підкаже ваша фантазія. А також різні поєднання цього «всього» в різних варіантах і пропорціях.

Умови

Їх три:

 

 • Необхідна кількість цукру, яке дасть необхідну фортецю. Якщо ми хочемо отримати вино, фортецею 9-12 градусів, нам знадобиться 20-25% цукру.
 • Створення кислотного середовища, необхідної для бродіння. Не менше 0,5%.
 • Температура бродіння. Повинна бути стабільною. Оптимальна - 20-25 градусів за Цельсієм.

Стадії

Їх теж три. Для отримання якісного вина, яке не буде псуватися,необхідно ретельно пройти всі стадії:

 

 • Спершу слід отримати із сировини прозорий сік. Цей сік називається сусло.
 • Потім сусло повинно повністю перебродити.
 • По закінченні отриманий виноматеріал необхідно освітлити.

 

Процес

Починаємо заготовляти сировину. Ні в якому разі не підгниле або зіпсованого. Здорове, стигле, без механічних пошкоджень. Мити сировину не обов'язково (навіть небажано). Бактерії, які присутні на шкірці, «придадуться» нам, оскільки візьмуть активну участь в процесі бродіння.

Прозорий сік із сировини можна отримати різними способами - від соковижималки до звичайної дерев'яної толкушки. Є я роки, які погано «віддають» сік. Їх розминають, отриманий сік зливають, А що залишилася мезгу слід прокип'ятити у воді півгодини, до утворення бульбашок. В сирому соку, злитім спочатку, розвести дріжджі. Кип'ячений сік процідити, до прозорості, остудити і змішати обидві частини соку. Цідити сік потрібно обов'язково, деякий кілька разів. Таким чином ми позбудемося пектинів,які не тільки викличуть помутніння нашого майбутнього вина, але і утворюють при бродінні надто токсичний спирт - етанол.

Практично у всіх ягодах рівень цукру однаковий - близько 10-12%. У деяких сортах винограду цукру може міститися 18-25%, тобто, необхідна норма є і цукор додавати не потрібно.До решти сировині (соку) слід додати цукор, щоб цукристість підняти до необхідних нам 25%. На літр соку для цього додається 100-150 г цукру.

Можна уварити сік в два рази - цукристість його при цьому підвищиться. Але при кип'ятінні бактерії, потрібні нам для бродіння, гинуть. Тому в кип'ячений сік доведеться додавати дріжджі.У деяких фруктів рівень цукру, навпаки, підвищений (яблука і груші). Якщо сік надто солодкий, бродіння може не початися зовсім. Тому в яблучному соку слід підвищити кислотність, додавши в нього смородиновий, сливовий або інший кислий сік.

Бродіння

Якщо ягоди-фрукти не мити, бактерій на шкірці, має бути достатньо для бродіння.Але слід уважно стежити, і якщо через тиждень бродіння так і не почалося, потрібно додати в сік дріжджі (близько 1-2 г на літр соку). Дріжджі розводимо в 20% цукровому сиропі (теплом), даємо побродити 2-3 години і потім додаємо в сік. Якщо не хочете додавати дріжджі, можна спробувати викликати бродіння,додавши одну десяту частину від обсягу свіжого виноградного соку з невимитих ягід.

Почали бродити соком заповнюємо скляну тару (або нашу «ідеальну» дубову бочку) на 2/3. Закриваємо герметичній пробкою з гумовою трубкою. Трубку опускаємо в ємність поменше з водою. Все процес пішов. Спостерігаємо, як відбувається процес бродіння,який виражається в бульбашках вуглекислого газу, що виходять з трубки в воду. Відбуватиметься це близько двох місяців.

Власне вино

Після бродіння вину потрібно дати відстоятися. Десь місяць, в прохолодному місці. Коли осад вляжеться, а вино стане прозорим,його обережно через шланг зливають в пляшки з герметичними пробками і зберігають при +10 градусах.

Це у нас вийшло сухе вино. Хочете послаще? Пожалуйста. Для напівсолодкого, по закінченні активного бродіння, додаємо 50 г цукру на літр соку, для солодкого - 100 г на літр. Але врахуйте, більш солодке вино буде і більш міцним - до 16 градусів.

Додати коментар


Захисний код
Оновити