Women Territory

Як очистити чайник від накипу

Звідки взагалі береться накип? Вона - результат осідання залишків солей, які завжди присутні в будь-який (як у водопровідній, так і в фільтрованої) воді. Боротися з накипом необхідно всіма доступними засобами і не тільки «по святах». Методів боротьби безліч. Найбільш ефективні ми зараз розглянемо.

«Бабусині» методи

Спосіб 1

Заповнюємо чайник звичайною водою і додаємо в нього 100 г звичайного столового оцту (на літровий чайник). Кип'ятимо п'ять хвилин. Потім зливаємо і заливаємо чисту. Знову кип'ятимо.Спосіб 2

 

У чайник води додаємо лимонну кислоту (столову ложку на літр). Кип'ятимо і ставимо на ніч. З ранку виливаємо,кип'ятимо чисту воду і користуємося очищеним чайником із задоволенням.

Спосіб 3

Вимиваємо картопляні очистки (велику жменю), кладемо в чайник, заливаємо водичкою і теж кип'ятимо. Якщо виконати цю процедуру кілька разів, накип відстане від стінок.

Спосіб 4

Додаємо в літровий чайник води 100 г порошку питної соди. Кип'ятимо, отставляем,даємо охолонути.

Спосіб 5

Ноу-хау - заливання в чайник спрайта, фанти або натуральній коли. Попередньо з напою потрібно «випустити газ». Універсальну газовану воду наливаємо на 2/3, кип'ятимо, залишаємо в чайнику на ніч.

Воду додавати не потрібно.

Як «працюють» ці методи? Кислота (лимонна, оцтова або та,яка міститься в настільки улюбленої нами колі й інших газованих напоях) утворює реакцію з солями у складі нерозчинної накипу. Утворюються солі, що мають інші властивості, які роблять наліт пухким.

За цим же принципом «діють» огірковий і капустяний розсіл, яблучний сік або яблучні очищення.

Прогресивні методи

Щоб накип не з'являлася, в принципі, не придумано людством нічого. Вода, будь вона м'якше або жорсткіше, рано чи пізно все одно залишає наліт різного ступеня щільності.

Зате існує маса побутових засобів, які від накипу позбавляють в лічені години. Якщо не хочете використовувати «бабусині» методи - звернемося до прогресивних.Найпопулярніше - «Антикіпін». Власне, це кальцинована сода, у вигляді порошку або рідкої суспензії. Спосіб застосування простий - заливаємо / засипаємо в чайник, додаємо воду, кип'ятимо.

Багато хто вважає, що якщо використовувати водяний фільтр, ефективно очищає воду від всяких домішок, появи накипу можна не допустити. Ба. Побутові,навіть найдорожчі і багатоступінчасті фільтри, очищають воду лише від важких металів і нейтралізують хлор, що міститься у водопровідній воді. Вапно - штука легка. Вона все одно осідає на стінках. Допомагає зменшити наслідки проблеми пом'якшення води.

Але, як би ми не пом'якшували і не фільтрували, наліт на стінках чайника з'являється.Солі у воді присутні. І, в суміші з вапном, вони дають цей «шкідливий» наліт, який товщі, відповідно, чим більше у воді міститься солі.

Коли все запущено і шар накипу товщі стінок чайника, очисну процедуру доведеться провести неодноразово. Починаємо негайно, поки чайник не прийшов в непридатність.Всипаємо в чайник з водою столову ложку соди на літр - кип'ятимо півгодини. Воду виливаємо, наливаємо свіжої, додаємо лимонку (теж столову ложку на літр). Проводимо таке ж півгодинне кип'ятіння. Наостанок кип'ятимо ще порцію свіжої води, але вже з оцтом. Якщо накип залишилася, її можна видалити за допомогою губки,оскільки вона до цього часу стане пухкою, і легко відстане від стінок.

Якщо є оцтова есенція, можна використовувати її. Кип'ятити воду з есенцією не потрібно, досить зробити розчин і залишити його в чайнику на ніч - до ранку накип розчиниться. У електрочайниках, однак, використовувати концентровані засоби небажано.

Додати коментар


Захисний код
Оновити