Women Territory

Мульчування. Декоративне садівництво

Мульчування - комплексний прийом, що дозволяє не тільки поліпшити умови росту та розвитку рослин, але і підвищити декоративність посадок.

У самому загальному сенсі - це покриття поверхні грунту шаром якогось матеріалу. В якості такого матеріалу використовують різні плівки, папір, торф, тріску, тирсу, солому, соснову кору, лушпиння і т.п.Слово «мульча» - загальна назва сипучих матеріалів для покриття грунту (від англійського mulch - пухкий матеріал, солома, лісова підстилка. Деякі сучасні автори так і вживають це слово на англійський лад - «малчі»).

 

Головна мета мульчування як агроприема - поліпшення ґрунтових властивостей, і в першу чергу - збереження вологи в грунті,що досягається зменшенням випаровування з її поверхні через Притіняти впливу мульчі і через розрив капілярної облямівки на межі переходу від грунту до мульчують шару.

Крім того, мульчування:

  • перешкоджає розвитку бур'янів;
  • запобігає ущільненню грунту і забезпечує оптимальний повітряний режим коренів;маскує такі технологічні елементи, як системи крапельного поливу і підведення освітлення;
  • контрастно виділяє рослини в квітниках (при використанні яркоокрашенного мульчують матеріалів);
  • надає посадкам більш акуратний і привабливий вигляд.

Мульчування пухкими матеріалами - тирсою, корою, тріскою, торфом -найефективніше при товщині шару близько 7-10 см.

Зараз широко поширений такий матеріал для мульчування, як декоративна тріска. Цей матеріал аж ніяк не дешевий, тому з метою економії можна застосувати в якості основного шару звичайну щепу, а декоративну - викладати поверх звичайної. Використовуйте не менше однієї упаковки (60 л) мульчують матеріалу на 1 кв. м поверхні. У тріски дрібної фракції, горіховою лушпиння та інших подібних пухких легких матеріалів є один істотний недолік - сильний вітер може рознести їх по всій ділянці. З цим можна досить ефективно боротися,періодично обприскуючи або поливаючи з лійки верхній шар такої мульчі 5% -ним розчином рідкого скла. Рідке скло продається на будівельних ринках. Зрозуміло, що така обробка повинна проводитися в суху погоду і тільки на ділянках, де не проводиться полив дощуванням.

Оптимальний шар пухкого мульчують матеріалу -7-10 см.

При мульчуванні пристовбурного кола дерева не можна насипати мульчу впритул до кореневої шийки.

Для квітників та інших посадочних місць, що не допускають товстого шару мульчі, можна рекомендувати комплексне мульчування. Під шар пухкого декоративного мульчують матеріалу (тріска, галька або ін.) Зазвичай вистилають агротекстиль: агріл, лутрасил, спанбонд або інші Водопроникні матеріали (бажано темного кольору). Оскільки мульчування ефективно зберігає воду в грунті, поливні норми для таких ділянок повинні бути зменшені на 20-40%.

Додати коментар


Захисний код
Оновити