Women Territory

Емансипація

Емансиповані жінки з тріумфом йдуть по світу. В американському кіно отакі бізнес-леді розважаються шопінгом, самі виховують дітей і зверхньо поглядають на чоловіків. У вітчизняному кінематографі героїня фільму «Москва сльозам не вірить» всього в житті досягла сама, за що життя дарує їй чудесного принца Гошу (він же Гога). Але якщо розсудити ...Емансипація - горе від розуму або плід еволюції?

 

Безумовно, успішною, емансипованої жінки заздрять всі інші жінки прекрасної статі. Однак якою ціною дається ця свобода?

Саме слово емансипації походить від латинського emancipatio, що означає, звільнення від підпорядкованості, залежності, забобонів і гноблення. Емансипація жінки - це надання їй рівноправності у трудовій, громадській та сімейного життя.

Вперше про емансипацію широко заговорили ще наприкінці 19-го століття, коли технічний прогрес став ламати патріархальний уклад життя.

Як було до цього?

З давніх часів і чоловік, і жінка, мали свої строго певні обов'язки.З дитинства хлопчика вчили виживати в зовнішньому суворому світі, повному небезпечних тварин, яких треба було вбити, причому часом голими руками, щоб прогодувати сім'ю. Видобуток потрібно було охороняти й обороняти від інших тварин, а то й від своїх сусідів. У ці ж часи дівчаток з дитинства вчили цього самого чоловіка годувати і всіляко догоджати,так як без нього вижити було дуже складно.

З появою механічних машин багато що змінилося. Чоловіки вже стали не особливо важливі, так як їжі на земній кулі стало в рази більше. Знову ж таки, у жінки, як і у чоловіка, з'явилося більше вільного часу на те, щоб поміркувати про свою тяжку долю. А що робить людина,коли думає? Правильно! Він розумнішає. Ось і жінки стали замислюватися, чому б їм не вимагати рівних прав?

З чого все починалося

У Франції емансипація почалася з масової ходи жриць кохання, які вимагали, як не дивно, зменшення робочого дня, створення профспілок ... Погодьтеся, у наш час це здається смішним. До нещастя, в Україні українські жінки були змушені ставати емансипованими з іншої причини. Після Великої Вітчизняної війни в УРСР загинуло більше половини чоловічого населення країни. Що залишилися в живих альфа-самці, будемо гранично чесними, дуже швидко звикли до пильної жіночої уваги (особливо на 23 лютого) і постійним почестей від держави, стали відчувати себе занадто привільно. В результаті в Україні з'явилося безліч безбатченків від жінок, які намагалися завагітніти хоч від кого-небудь і народити для себе, а також успішних жінок, яким довелося стати сильними, щоб хоч чимось звернути на себе увагу чоловіка. Тим часом чоловіки потихеньку звикали, що жінка покірливо підробляє на двох роботах і терпить їх постійне пияцтво і лежання на дивані. Аби хоч такий не втік до іншої, більш успішною і старанною.

А як у них?

Поки в Радянському Союзі емансипація розвивалася своїм, експериментально-безвихідним шляхом, в європейських країнах, а також в США ситі і не обділені чоловічою увагою жінки вимагали рівноправності з допомогою мітингів, вимог і відвертих наїздів на своїх бойфрендів окремо і в цілому. А чи зможе чоловік,який на генетичному рівні не здатний образити жінку, переспорити галдящіх бабський колектив? ... Саме так!

До чого прийшли?

Розвалився Радянський Союз і закордонні жіночі течії потекли в Україну, зачаровуючи все більша кількість дівочих сердець. Адже кожна жіноча особина любить побувати в центрі уваги,любить в міру познущатися над цими незграбними чоловіками, які нічого більше не вміють, як робити стандартні компліменти і на першому побаченні заманювати в свою печеру, посипаючи шлях до себе в барліг їжею, кільцями і ключами від машин і квартир ... Ну, або хоча б красномовними обіцянками таких. Але якщо чоловік нічого так собі,можна йому і повірити тимчасово. Чи не правда?

І тут щось пішло не так ...

Найбільші розуми сучасності щиро вважають, що остаточно відносини між чоловіком і жінкою розладналися з винаходом пральної машини і напівфабрикатів. Дійсно, навіщо йому жінка, якщо машина пере, а процес приготування їжі займає 15 хвилин.А зводити чарівну леді в ресторан стало непропорційно ризикованим вкладенням коштів якщо розглядати це з чоловічої точки зору. Адже чародійка може і не розкрити свої обійми. Чи не простіше гарантовано поспілкуватися з куртизанками? Але й це не найстрашніше. Зростає відсоток інфантильних чоловіків,які все частіше схиляються до чоловічої одностатевої любові. Що залишилися в самоті жінки теж починають поглядати один на одного, а тим часом традиційні сімейні пари найчастіше живуть за принципом: чоловік за комп'ютер, жінка до подруги поспілкуватися.

Нарівні з коханим

З першого погляду, картина виходить мрачноватая. Здавалося б,раніше було краще, але якщо заглибитися у вивчення культури багатьох країн - до жінок там ставилися, м'яко кажучи, не дуже. Повертатися до подібного минулого немає ніякого бажання. А якщо при цьому на мужиків надії мало, то залишається сподіватися лише на жіночу мудрість. Як не крути,а за визнанням психологів дівчатка починають намагатися управляти чоловіками вже з трирічного віку. Хлопці, якими б розумними вони не були, завжди зроблять так, як їм порадили їх «слабкі» половинки. І не варто забувати ще про один засіб управління своїм молодим чоловіком - сексуальним «пряником». Поки в чоловікові живі первісні інстинкти,його завжди можна перетворити з грубіяна-задираки в свого турботливого котика. І тоді не доведеться заявляти привселюдно про свої права. Чоловік і так буде ставитися до своєї коханої-дівчині-дружині як до рівної особистості. А якщо хочеться турботи - не варто цього вимагати. Досить показати себе слабкою і беззахисною. Коханий сам візьметься оберігати свою обраницю з непритаманною йому ніжністю.

Що важливіше - свобода або невеликі поступки коханій людині з гарантованим поверненням витрат - особиста справа кожного. Але все-таки навіть самої емансипованої особі не завжди буває приємно відпочивати однієї, навіть якщо це поїздка на закордонний пляж.

Будемо сподіватися,що незабаром пройде мода на тотальну зрівнялівку, коли культура життя диктує чоловікам і жінкам, немов безстатевим манекенам, одягатися в схожу одяг, поводитися за однаковими правилами і вимагати рівноправності. Так, конкуренція між горезвісними «Мужук» і «бабами» буде завжди, але хочеться сподіватися, що вона буде носити заграє характер, А не перетворюватися на війну статей. Тоді кожен з нас, незалежно від того, якої він статі, буде твердо знати, чим і з ким він займеться дощовим осіннім вечором.

Додати коментар


Захисний код
Оновити