Women Territory

Чи потрібно це - допомагати іншим

У вас - дружна сучасна сім'я. Все йде своєю чергою - будинок, відпочинок, робота. Багато часу приділяється дітям, їх вихованню, допомоги батькам. Всі задоволені - життя кипить, ви активні, все встигаєте, а головне ви любите і улюблені, але ... звертаючи увагу на спосіб життя сусідів, товаришів по службі, ви розумієте, що жити без проблем виходить не у кожного.

 

Так, Ви не винні в тому, що хтось не зміг налагодити побут, не зумів дати дітям стільки тепла і щастя, скільки отримали ви свого часу і даєте тепер своїм дітям. Питання в іншому: пройти повз або спробувати допомагати іншим? Політика багатьох обивателів будується на прислів'ї: «Моя хата скраю ...», адже, по суті, люди самі винні у своїх невдачах. І у них є родичі, нарешті, інші сусіди, які не поспішають прийти на допомогу, прагнучи створити такий собі образ «Людини у футлярі». Їм немає діла до бід інших, чому ж ви повинні допомагати іншим? ...

Що означає - допомагати іншим

Ні, ви нічого не повинні, однак у такій ситуації в пам'яті спливає повчальна казка, пам'ятайте,про «Котячий будинок»? Переказувати її немає сенсу, головне - висновок: ніхто не застрахований від невдач, нещастя. Біда може звалитися несподівано, ось тоді особливо гостро усвідомлюєш, наскільки важлива підтримка ближнього - нехай це буде добре слово, та просто присутність поруч. Про байдужість написано і сказано чимало,воно дійсно страшніше ненависті і чесноти, бо воно показує, що ваше горе нікому не цікаво. Впораєтеся або підете до дна - розбирайтеся самі.

Згадайте відому притчу зі словами - «Так буде не завжди». І щастя, і горе - все проходить. Наскільки швидко і безболісно ви вийдете зі складної ситуації - залежить від підтримки ближнього. Раніше бабусі намагалися виховувати в дітях необхідність допомагати іншим: читали повчальні книжки, дивилися фільми. Сучасний світ жорстокий, і таким його зробили ми з вами. Батьки вічно зайняті, на дітей немає часу,виховання зводиться до ранковому процесу пробудження, телефонним дзвінкам, рідкісному перегляду щоденника. Дитина «самовоспітивается». На яких ідеалах, книжках, фільмах - він вибирає сам.

Другий момент - він бачить, як ви намагаєтеся обійти чужі проблеми. Не допомагати іншим для нього тепер - норма життя, з нею він піде далі. Що чекає його у випадку, якщо йому самому раптом буде потрібна допомога - невідомо, адже поруч такі ж, як він.

Як виховати почуття співчуття в дитині?

Виховувати співчуття потрібно власним прикладом, кожен день доводячи дитині, що це необхідно, перш за все, йому. Дайте малюкові зрозуміти, що він повинен ставитися до оточуючих так, як хотів би,щоб до нього ставилися інші, наприклад:

  • читайте добрі книжки,
  • дивіться повчальні фільми;
  • погодуєте разом з малюком замерзлого кошеня, побудуйте годівницю;
  • покажіть, як виглядає повагу, любов - дитина прийме «сценарій», створений батьками, як даність,і в майбутньому скопіює його при формуванні відносин у власній родині: адже ви хочете, щоб ваш син або дочка були щасливі.

 

Розкажіть малюкові, що ви вкрай потребуєте його допомоги - допоможіть йому відчути свою необхідність.

Чи потрібно це - допомагати іншим?

Пам'ятайте, «Тимур і його команда», Олексій Маресьєв ... Говоріть з дитиною про таких подвигах і корисних справах. Намагайтеся виключити ті комп'ютерні ігри, в яких культивується жорстокість. Супергерої сучасності не завжди хороший приклад для наслідування. Нехай у цих мультфільмах, кінострічках вони рятують світ, допомагають людям, проте присутність в картинах зброї,сцен насильства вже не може нести позитивну енергетику, а значить зіграє проти виховання позитивного ставлення до людей.

Захистити від усього негативу, звичайно, не вийде, але поки не пізно, постарайтеся пояснити - допомагати людям потрібно. Любіть своїх дітей! Покажіть їм,як потрібно ставитися до старших на прикладі шанобливого ставлення до своїх батьків - саме так до вас будуть ставитися вони. Людське тепло - це важливо.

Допомагати іншим - значить допомагати собі.

Ви можете полегшити біль самотній людині, приділивши йому кілька хвилин свого часу.Можете зрозуміти почуття іншої мами і врятувати життя її хворої дитини, відгукнувшись на прохання про допомогу. Нарешті, ви можете принести трішки щастя малюкові, якому нема кому сказати - «Я люблю тебе, мамо». Покажіть своїй дитині - від того, що він буде робити добро, допомагати людям, отримають задоволення обидві сторони: людина, потребував підтримки, І він сам.

Не соромтеся хвалити малюка за його вчинки - таким чином ви виховаєте в ньому правильне сприйняття:

 

  • робити добро, допомагати іншим - це добре, потрібно і єдино вірне, -
  • - І з цим він піде по життю.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити