Women Territory

Як підняти настрій за допомогою мозку

Вчені давно оголосили список нейромедіаторів, висока концентрація яких дозволяє підняти настрій. Йдеться про дофамін, серотоніну і ендорфінів. Ці речовини виділяються в мозку при здійсненні певних дій і приносять людям позитивні емоції, а разом з ними і гарний настрій.

Дофамін

Він є одночасно нейромедиатором і гормоном і відповідає за багато функцій організму, але головна особливість цієї речовини - здатність викликати почуття задоволення. Високої концентрації дофаміну в мозку сприяють такі заняття:

 

 • Смачна їжа.

Слід відкласти дієту до завтра і побалувати себе улюбленою стравою,самостійно зайнявшись кулінарією або відвідавши кафе.

 • Секс.

Можна заздалегідь будувати плани, як провести час з коханою, адже дофамін виділяється навіть під час передчуття чогось приємного.

 • Досягнення мети.

Не обов'язково стрибати вище голови і ставити запаморочливі мети.Досить сформулювати для себе задачу дня: зробити генеральне прибирання або щось ще, до чого не доходили руки. І приступати до справи!

 • Серотонін

Він безпосередньо впливає на гарний настрій, а також на самовладання. Виробленні серотоніну сприяють наступні чинники:

 

 

 • Вживання продуктів,багатих триптофаном (з цієї амінокислоти згодом утворюється серотонін): фініків, бананів, горіхів, помідорів, перцю, різних солодощів, особливо, шоколаду.
 • Сонячне світло. Щоб підняти настрій, достатньо вибратися на прогулянку днем ​​в хорошу погоду.
 • Активне проведення часу. Можна пограти з дитиною, потанцювати,пройтися швидким кроком до магазину, зайнятися йогою.

 • Посмішка.

 

Вчені відповіли на питання, як підняти настрій, розробивши гіпотезу «лицьовій зворотного зв'язку». На їхню думку, якщо розтягнути губи в усмішці навіть без особливого бажання, посилиться вироблення серотоніну, і настрій підвищиться.

Взагалі посмішку на обличчі викликати можна в будь-який час: хоч в черзі, хоч по дорозі на роботу. Досить згадати приємні моменти свого життя або кумедні жарти, почуті напередодні.
 • Ендорфіни
Ці речовини допомагають відчувати ейфорію і володіють антистресовим дією. Отримати їх можна наступним чином:
 • Заняття спортом.
Підійдуть як невеликі фізичні навантаження, так і більш інтенсивні, наприклад, фітнес або тривала пробіжка. Можна також голосно включити улюблену музику і танцювати під неї до упаду. Регулярні вправи сприяють накопичувальному ефекту ендорфінів.
Споглядання прекрасного.Добре піднімають настрій і відволікають від сумних думок твори мистецтва: вірші, романи, красиві картини, художні фільми.
 • Нові враження.
Можна придумати собі незвичайне заняття, наприклад, створити вироби своїми руками для прикраси інтер'єру, відвідати незнайомі місця свого міста,піти в парк відпочинку і навчитися кататися на роликах.
Деякі не знають, як підняти настрій, і вирішують підбадьоритися за допомогою алкогольних напоїв. Слід пам'ятати, що ефект від них короткочасний, а на наступний день стан буде ще гірше, ніж напередодні, т.к. алкоголь є депресантом. Ніщо так не піднімає настрій, як здоровий спосіб життя і наявність поруч тих,кому приємно проводити час у вашій компанії.

Додати коментар


Захисний код
Оновити