Women Territory

Ідеальна фігура. У кожної епохи свої ідеали

Залежно від різних вимог, що пред'являються природою, зовнішнім середовищем і суспільством, ідеали жіночої фігури змінювалися багаторазово. Крім того, в залежності від особистих анатомічних і фізіологічних особливостей, далеко не кожна жінка таким ідеалам здатна відповідати. Чи треба це робити взагалі? Що корисно,а що шкідливо? Про це в статті піде мова.

 

1. Почнемо з кінця: чи варто прагнути до ідеалу?

Сучасний шаблон вимагає бути високою, худий, майже плоскогруда. З манекенницями таких параметрів («вішалками») зручно працювати кутюр'є, тому модно - і крапка.

Але будь-який медик вам пояснить, що існують астеники (тонкокостні),нормостеники (середній варіант), гиперстеники (люди з потужним скелетом). У гіперстенічкі, яка намагається стати неземним, тоненьким створенням, кістки будуть випирати, а краси не додасться (так-так, те саме «Худа корова ще не газель»).

Сьогодні модно одне, вчора було - інше, завтра - третє ... Скажімо, 50 років тому брови вищипувалися,на їх місці олівцем малювалися дуги. 20 років тому їх належало вискубати в ниточку і забарвити в пекучо-чорний колір. Зараз в моді густі, прямі брови. Ті, хто в отроцтві посилено висмикують зайві волосинки, домоглися одного: відновити нормальну густоту брів неможливо. Це так, до відома ...

2. Ідеальна фігура в різні епохи

Почнемо з античності. Сучасна жінка грекам і римлянам здалася б потворою. Нормою моди були густі, довге волосся, круглі руки, округла груди і досить широкі стегна. Навіть один з компліментів Венері був «жаркозадая». Ідеальний ріст - в районі 160 сантиметрів. Обов'язковою вимогою була хороша постава.

Епоха Відродження - пишні, рясні плоттю дами! Драпірувалися в багатошарові тканини, аби не виглядати худими. Повнота дами була показником багатства, худа - значить, чоловік не може годувати досхочу.

Сандро Боттічеллі засуджували за болісно худеньку дівчину на його картинах (натурниця дійсно страждала туберкульозом).

Франція XVII-XVIII століття. Тодішня ідеальна фігура виглядала так: стан жорстко перетягнуть корсетом, талія «в чарочку», але при цьому плечі і груди повинні бути пишними, оскільки великі вирізи дозволяли їх показувати. Жінки страждали головними болями: ідеалом була височенна зачіска, в яку вставлялися колбочки з квітами та прикраси,вона важила кілька кілограмів. Але - її величність Мода вимагає.

Століття XIX. У панночки з пристойного товариства повинно бути бліде личко! Оцет пили, крейда їли, взагалі голодували до непритомності, на вулицю вийти зайвий раз боялися - раптом рум'янець причини ... Ніжка повинна була бути крихітною, а над дівчиною з цілком нормальним в наш час 38 розміром взуття відкрито сміялися.

Уже в 14 років дівчинку заковували в корсет і її ребра починали деформуватися на догоду стрункої талії. До кінця століття в моду увійшли нервові, бліді, високі, істеричні жінки - і цілком здорові діви закатували істерики, падали в непритомність, рясно пудрилися.

Після Першої світової війни, коли доводилося на всьому заощаджувати,ідеальна фігура виглядала так: маленький зріст (легше прогодувати), відкриті вкоротити спідницею невеликі ніжки (довгі ноги - каліцтво!), пухке личко, приємні округлості. Високі дівчата горбилися, щоб виглядати поменше.

Після Другої світової війни модно було бути повною. Які там дієти? Зголоднілі без жінок вояки хотіли чогось типу «взяв в руки - маєш річ!». Навіть ті дівчата, які терпіти не могли сала, їли його, щоб видужати і сподобатися. Маленька, кругленька, апетитна - ось такий треба було бути.

Кінець ХХ століття і початок XXI внесли в моду суттєві корективи. Акселерація та височенні модні підбори - все це робило дівчину високою, такою стала і норма. Модні дизайнери одягу з часів знаменитої Твіггі працювали з худенькими, притому високого зросту - на такій фігурі добре виглядає будь-який одяг. Професія манекенниці стала масовою.І масовим стало прагнення до схуднення.

Так, бути стрункою - це красиво, але впадати в депресію, робити замах на самогубство через зайвих кілограмів, далебі, не варто. Років у 15-16 жіночий організм, в основному, формується, раніше цього дієти взагалі не потрібні, вони можуть принести серйозну шкоду в майбутньому, коли захочеться народжувати і вигодовувати дітей. І взагалі - кожна з нас хороша по-своєму. Може, простіше пристосувати моду під себе, ніж пристосовуватися до моди? ..

Додати коментар


Захисний код
Оновити