Women Territory

Вагітність

Топ-10 способів "не засохнути" в декреті

У жінок в декреті є секрет, про який знають тільки «бувалі» матусі і про які ще не здогадуються жінки, ще тільки чекають малюка: декретна відпустка не такий вже і казковий, яким вони собі уявляють спочатку.

Здавалося б - чому? Ніщо не зможе порушити гармонію кожного щасливого дня,проведеного з коханим і довгоочікуваним малюком за розвиваючими іграми.

Скільки рідини пити вагітній

Організм вагітної, дійсно, «запасає» воду з подвоєною ретельністю. Готується до «дефіциту» і підвищенню норм витрати. Причому, чим термін більше, тим «запасання» інтенсивніше. Плід росте, і йому теж потрібна вода. Але зберігати воду організм людський не вміє. І з надлишком її ми, істоти, все-таки, сухопутні, впоратися теж не можемо.Він «залишається» в організмі у вигляді набряків. Як зберегти баланс і не допустити крайнощів?

Медикаментозне переривання вагітності: омани й реальність

Дана стаття ставить своєю метою розвіяти численні помилки, пов'язані з медикаментозним перериванням вагітності. Причому такі міфи поширені не тільки серед жінок, але, що не маловажно, і серед лікарів-гінекологів.

Помилка перша пов'язана з тим, що багато хто думає,нібито при такому способі аборту в порожнині матки часто залишаються залишки померлого плоду, який потім доведеться вискрібати. Так, такі ускладнення бувають, проте вони вкрай рідкісні. Статистичні дані підтверджують, що в переважній більшості випадків відбувається повне відторгнення плоду і матка виштовхує його повністю.

Ранній токсикоз: методи боротьби

Вагітність - дивовижне і радісний час в житті кожної майбутньої мами. Єдине, що часом затьмарює його, - це нудота. Як правило, токсикоз проходить вже після першого триместру. Однак навіть за три місяці нудота, а разом з нею запаморочення і втрата апетиту можуть затьмарити життя будь вагітній жінці. На жаль,позбутися від токсикозу можна. Можна тільки полегшити його. Для цього слід прийняти до уваги деякі поради.

Як і коли можна визначити стать майбутньої дитини?

Способів декілька. Починаючи з медичних, закінчуючи повір'ями, прикметами народними. Медичні - точніше. Народні - цікавіше, оскільки дають простір для фантазій і, іноді, збуваються. Все по-своєму гарні.

Сучасні медичні методи дозволяють дізнатися - хто - вже на 12-му тижні. В теорії. Є парочку «але» в практиці.Залежить це знання від того, як розвинені у ембріона статеві малюка, як він розташовується в утробі. Яка товщина маминої черевної стінки і скільки у неї навколоплідних вод.

Що не можна їсти вагітним?

Для початку незайвим буде згадати всім відому істину: «Вагітність - не хвороба». Звичайно, від дечого відмовитися доведеться. Приміром, від алкоголю і від нікотину. Але від цього і не вагітним корисно позбутися. А вагітність зовсім не припускає позбавлення себе всього. Тільки зміна системи живлення, відповідно з турботою про здоров'я, вашому і вашого крихти.

Чи можна приймати гарячу ванну при вагітності?

Раніше вважалося однозначно, що приймати ванну вагітній жінці небезпечно. Мовляв, як брудна вода, з усякою «заразою» легко проникає в піхву і може нашкодити плоду. Сьогодні встановлено науково - це безпідставні домисли. Якщо вода, нехай навіть не стерильна, і потрапляє в піхву, в шийці матки на цей випадок є щільна слизова «пробка», яка убезпечить плід від будь-який «зарази». Можна! Всупереч різним думкам і страхам. Існують, щоправда, певні правила і обмеження.

Ванна при вагітності: основні правила

Чи можна фарбувати волосся під час вагітності?

На це немає медичної заборони. Наукові дослідження не заявляють про шкоду фарбування волосся, так однозначно, як, скажімо, про шкоду алкоголю чи нікотину. Дозволено, що не забороняв? Не в випадку з вагітним організмом. Давайте розглянемо чинники «за» і «проти».

Але спочатку розглянемо наявні «за».

Перше і головне - догляд за собою ніяка вагітність не скасовує. І якщо жінка хоче залишатися доглянутою завжди, це тільки плюс. Друге - натуральні барвники. Басма і хна активізують ріст волосся, роблячи їх блискучими, пухнастими.

Пиво при вагітності: можна чи ні?

Так, пиво має масу позитивних якостей: багато вітамінів, достатньо калорій, збуджує апетит ... За кількістю алкоголю півлітра пива еквівалентно всього 50 г горілки. Але, крім алкоголю, нехай і в таких невеликих кількостях, пиво містить речовину фітоестроген, яке за структурою схоже з людським гормоном. Цей гормон особливо шкідливий вагітним.

Три причини не пити пиво під час вагітності

Яка норма гемоглобіну при вагітності?

Гемоглобін - барвник у складі еритроцитів. В організмі виконує дуже важливу роль. Його функція - «доставка» кисню тканинам з дихальних органів. І «зворотний доставка» до дихальних органам вуглекислого газу, що виробляється в тканинах.

У нормі у дорослої людини гемоглобін - 120-160 г / л. Ці норми у вагітних знижуються, і допустимим стає нижнє значення в 110 г / л.

У «вагітного» організмі змінюється водно-сольовий баланс. Одночасно підвищується на 40-50% обсяг всієї циркулюючої крові. «Розумний» організм підлаштовується під підвищене навантаження, розріджуючи кров і розслабляючи судини. Це призводить до зниження гемоглобіну