Women Territory

Психологія і розвиток

Як справедливо покарати дитину

Покарання - це невід'ємна частина виховного процесу. Без цього неможливо обійтися. Навіть якщо дитина дуже слухняний і практично не пустує, ситуації, що вимагають покарання все одно рано чи пізно з'являться. Це дозволить відчути маляті межі дозволеного,виховати в ньому почуття відповідальності і підвищити в його очах авторитет батьків.

Що робити якщо брат і сестра ладнають

У багатодітних сім'ях часто виникає проблема сварок між малюками. Мамі деколи дуже складно вирішити таку ситуацію і вона не знає як правильно вчинити. Адже мама повинна не тільки розв'язати конфлікт, але при цьому виглядати справедливою в очах кожної дитини.

Багато батьків надходять простим, на їхню думку, шляхом: карають всіх. Мовляв,якщо не поділили щось, значить, винні і несуть покарання обидва.

Повчальні мультики

Ваша дитина із захватом дивиться улюблений мультфільм, а потім хвацько повторює дії його героїв. А ви впевнені, що цей мультик - повчальний, і навчить вашого малюка добру? Не експериментуйте з невідомими відео, а познайомте своє чадо з корисними для його розвитку казками!

Як розбудити дитину вранці

Напевно, немає такої родини, в якій хоча б раз не виникала проблема легкого підняття дитини з ліжка вранці. І не важливо, скільки років дочки чи сина. Розбудити непросто і в 3 роки, і в 15. На які тільки трюки не йдуть батьки, щоб не запізнитися до призначеного часу. У деяких не витримують нерви і вони переходять на крик,а потім лають себе за нестриманість. Проблема ранкового підняття з ліжка була завжди і, напевно, залишиться назавжди. Але чи є способи її згладити і зробити цей процес більш легким, швидким і менш травматичним? Звичайно, є.

Вчимо вірш

Чому одні дітлахи блискавично запам'ятовують чотиривірш і навіть великі за обсягом вірші, а інші відмовляються вчити невигадливі дитячі рядки? Навчання дитини - це свого роду мистецтво, це терпіння, винахідливість і творчий підхід. Це твердження повною мірою відноситься і до розучування з дитиною віршів.

Якщо гризе нігті

Звичка дитини гризти нігті нерідко всерйоз турбує дбайливих батьків. Щоб усунути цю звичку, важливо зрозуміти причини того, чому дитина гризе нігті, а також використовувати перевірені нескладні рішення.

Як розвинути мову в дитини

Мова має велике значення в психічному розвитку дитини. Вченими доведено, що мова і мислення людини формуються в залежності один від одного. Тому важливо знати, як розвинути мова дитини і займатися цим з раннього дитинства. Якщо приділяти належну увазі своєму малюкові, то вже до трьох років він буде ясно висловлювати свої бажання і почуття, а також вільно спілкуватися з оточуючими.

Емоції в дитячому віці

Емоційна сфера відіграє важливу роль в житті кожної людини. Життя без емоцій практично неможлива. В першу чергу їх надлишок або недостатність позначаються на формуванні особистості дитини. Як відомо, діти в ранньому та підлітковому віці є максимально сприйнятливими до навколишнього світу і різного роду подіям.У тому випадку якщо дитина виховується в любові і отримує достатньо уваги і турботи з боку близьких йому людей це позитивно позначиться на його емоційному досвіді надалі. У зворотному випадку недолік потрібних емоцій носить негативний характер.

Перший раз в школу

Перед тим як відправити дитину перший раз в школу, батьки намагаються підготувати його до нового і дуже відповідального етапу життя. Як краще це зробити, і на що слід звернути увагу в першу чергу?

Перший раз в школу: хвилювання та нові надії

1 вересня - урочистий і дуже відповідальний день для будь-якої сім'ї.Малюк йде вперше школу! Тривожаться і переживають всі родичі, адже маленька людина починає новий етап своєї захоплюючій життя - етап, повний нових вражень, знайомств і цікавих подій.

Поведінка дитини над якиою варто задуматися

У багатьох сім'ях взаємини батьків з дітьми дуже натягнуті. Напруженість ситуації безпосередньо залежить від проблем виховання. Там, де діти щасливі - їм приносить задоволення спілкування з батьком і мамою. Відповідно, і причини скаржитися на проблеми відсутні.

Багато дорослих просто не знають про прийоми ефективного виховання дитини в сім'ї. Хоча, спираючись на власний досвід, розуміють, що криком, читанням нотацій і повчань, критикою бажаного результату важко досягти.