Women Territory

Неприємний запах з рота: причини і способи лікування

Носоглотка і ротова порожнина у людини влаштована так, що оцінити свіжість власного дихання - завдання для нього неможлива. Здогадатися можна по реакції оточення. Або, титанічним зусиллям видихнувши із себе все повітря в докладені до рота «ковшиком» долоньки, тут же піднести їх до носа. Так, неприємно. Будемо шукати причини і лікувати.

Причини

Запах з рота багатоликий. Він може мати кілька причин. І він може мати декілька станів. Бути явищем тимчасовим, або постійним.

Якщо проявляється запах тимчасово, скажімо, після вживання часнику-цибулі, гострих приправ, жирних соусів і екзотичних страв, тривогу бити не варто. Досить зуби почистити і зеленню з фруктами все це закусити.

 

Якщо запах - явище, що супроводжує вас постійно, причина лежить глибше всередині.

В числі перших приводів поширювати запах назвемо недотримання гігієни. Мало хто сьогодні не дотримується гігієну порожнини рота, але недостатній догляд за зубами, а, тим паче, його відсутність викликає природні процеси розкладання їжі. Цей гниючий субстрат,людиною «організований», дає можливість активно розмножуватися бактеріям, результатом життєдіяльності яких і стає неприємний запах.

Наступний «рівень глибини» проблеми - запальні захворювання, вірусні або інфекційні. Отоларингологічні: ангіна, тонзиліт, гайморит, синусит. Гастроентерологічні: виразка, холецистит,гастрит, дисбактеріоз. Не виключені і стоматологічні проблеми - руйнування емалі, пошкодження зубної кісткової тканини. Причиною може стати комплекс хвороб декількох систем.

Ще причина - порушений режим харчування в хронічній формі. Постійний прийом в їжу продуктів шкідливих і важких, повільно перетравлюються,руйнують систему травлення і ведуть до захворювань гастроентерологічним. А банальне хронічне ж переїдання і недотримання харчового режиму порушує нормальні травні процеси.

Куріння. Запах з рота супроводжує курців постійно. Тютюнопаління порушує роботу слизової в ротовій порожнині,руйнує зуби і призводить до зміни якісного складу слини. У разі постійного куріння навіть застосування всіляких гігієнічних засобів має ефект тимчасовий.

Всі ці «страшилки» ми перераховуємо, щоб стало зрозуміло - запах з рота - явище не автономне і не самостійне. Для його виникнення завжди є причина.І однозначно визначити її може тільки лікар. Ігнорувати запах не можна. Він - симптом хвороби або прояв патології. І, якщо на перших стадіях внутрішнє захворювання може проявлятися лише запахом, пізніше воно розвинеться в більш важкі і неприємні наслідки.

Лікування

Якщо ви, самостійно або за чиєюсь допомогою,виявили запах зі свого рота, спробуйте оцінити такі параметри, як його характер, присмак, інтенсивність і періоди загострення.

Різновиди запаху

 

  • Запах з присмаком сірководню. Сигналізує про порушення травлення. Особливо якщо йому супроводжує відрижка після їжі, часте здуття живота, нудота.Для цього захворювання характерний білий наліт на підставі мови. Поруч з цими ознаками «йдуть» виразкова хвороба або гастрит (кислотність підвищена).
  • Запах з кислуватим присмаком. Теж говорить про гастроентерології. Звичайний на ранніх етапах гастриту. Кислий запах часто є першим симптомом, за яким можна хвороба діагностувати.Запах з гіркуватим присмаком. Наявність гіркого присмаку в запаху може повідомити про захворювання жовчного міхура або хворобах печінки. Побічні симптоми - жовтий наліт мови. На початку інші симтоми можуть не проявлятися. Але пізніше з'явиться розлад травлення, заболить бік і самопочуття серйозно погіршиться.
  • Запах солодкуватий, з присмаком ацетону. Найчастіше, ендокринні порушення. У 99 випадках зі 100 - цукровий діабет. І знову запах - єдиний симптом, оскільки часто дане захворювання протікає безсимптомно. Своєчасне виявлення вбереже від серйозних проблем.
  • Запах з присмаком аміаку. Неполадки в сечостатевій системі, страждають нирки, або сечовий міхур.Запах з гнильним присмаком. Типовий прояв хвороб зубів або ясен, тобто стоматологічних проблем.

 

Якщо виявляється який-небудь симптом, в сукупності з запахом, звертайтеся до лікаря.

Першим може бути стоматолог. Якщо навіть ваші зуби в порядку, фахівець проведе апаратне тестування запаху і зробить висновок про його причини.

А поки, якщо гігієна результатів не приносить, користуйтеся простими засобами, давним-давно винайденими.

 

  • Жувальна гумка (без цукру).
  • Освіжаючі спреї.
  • М'ятні пастилки.

 

І переглянете харчування. Додайте в раціон зелень, фрукти-овочі. Клітковина активізує роботу кишечника і зменшить прояви запаху.

Додати коментар


Захисний код
Оновити