Women Territory

Як позбутися хропіння?

Насправді храп не менш небезпечний тому, хто на нього страждає. Він виникає через ослаблення гортанних м'язів. А при ослаблених м'язах є небезпека того, що язичок закупорить повітряний прохід, і хропе попросту задихнеться. Ось чому хропіння потрібно лікувати.

З цим діагнозом люди до лікаря не поспішають. Якось храп не вважається серйозною хворобою. Але для тих, хто все ж вирішив з хропінням покінчити, існує кілька методів - попроще і поскладніше.

 

Найлегше прибрати хропіння, що виникає в певній позі - на спині. У ній не спати. Є метод простий і дієвий. Пришиваємо до піжамі на спині спеціальну кишеньку, кладемо туди тенісний м'ячик і зашиваємо.Тижнів через два мук і спроб влягтися на спину, виробиться рефлекс в даній позі НЕ спати.

Якщо людина хропе в різних положеннях, для нього є інші способи. Приміром, храп, як наслідок надлишкової маси тіла. Жирова тканина перешкоджає проходу повітря. Отже, треба масу знижувати.Курцям (куріння теж може бути першопричиною хропіння) рекомендується кинути палити, або дві години до сну не доторкатися до сигарет.

Значні дози алкоголю, вжиті на сон грядущий, роблять сон досить «непробудним», а й храп при цьому присутній. Спосіб - не вживати багато алкоголю напередодні відправки в ліжко.Хропіння може стати наслідком переїдання перед сном. Не лягайте спати з набитим шлунком. Остання їжа повинна потрапити в нього за 4 години до сну.

Тепер узголів'я. Воно має бути високо піднято. Однією подушкою не обійтися, краще спробувати спати на двох. Або використовувати ортопедичну, зі спеціальним потовщенням для шиї.

Якщо закладений ніс,не варто перед сном лікувати його краплями, які покращують носове дихання.

Спробуйте, особливо в період інтенсивної роботи центральногог опалення, спати, включивши зволожувач повітря.

При наявності хронічного риніту, можна вдіяти інгаляції пару місяців.

Якщо у вас аллегрической риніт, обладнайте спальню так,щоб обстановка в ній була гіпоалергенна. Не треба квітів, килимів, котів і ковдр з вовни або пуху.

Можна використовувати спеціальні смужки на ніч, для полегшення носового дихання.

Можна виконувати нескладні вправи тричі на день. Сорок разів максимально висунути вперед язик і тримати дві секунди. Через місяць храп значно зменшиться.Нічого не допомогло - хропіння і раніше такий, що «стіни трясуться». Можливо, у вас синдром обструктивного апное сну. Допомогти може лише лікар. Правда, допомогти не на сто відсотків. Апное сну - штука підступна. І ефективного стовідсотково методу немає. Не ведіться на оголошення, що обіцяють лазером прибрати хропіння повністю в один сеанс. Так не буває. І причини,і дії по усуненню хропіння для кожного строго індивідуальні. Причини визначить доктор, виходячи з даних анамнезу. А ступінь тяжкості виявити можна за допомогою спеціального дослідження - полісомнографії.

Іноді людині досить прибрати десяток кіло ваги, і хропіння проходить.А іноді потрібна операція з корекції вродженого викривлення гортані або носової перегородки.

Лікування храпящего пацієнта радіохвилями або лазером ефективно лише при легких формах. Якщо форми важкі, а анатомічні дефекти відсутні, застосовують СИПАП-терапію - створення в дихальних шляхах позитивного тиску.Народні засоби позбавлення від хропіння теж різноманітні. Наприклад, випити на сон грядущий стаканчик капустяного соку з медом. Або поспівати. Спів, до речі, вважається вельми дієвим методом. Співати потрібно за півгодини до сну. Головне, щоб м'язи гортані накачувалися, що при співі відбувається. Зовсім не хочете співати - ні слуху? Говоріть.Повторюйте по багато разів букву «і». Це можна робити навіть беззвучно, лише напружуючи м'язи для прізнесенія букви і зафіксувавши положення на пару секунд. Виконується також перед сном, за чверть або третина години до відправки в ліжко.

Додати коментар


Захисний код
Оновити