Women Territory

Гормональна контрацепція: за чи проти?

Парадоксально, але в наш час існує дві проблеми у сфері сімейних відносин: як позбавитися від безпліддя і як не завагітніти. Існує безліч способів запобігання від небажаної вагітності. Один з них - гормональна контрацепція.Перші гормональні препарати містили велику дозу гормону під назвою естроген. Це призводило до серйозних побічних ефектів. Вчені намагалися вдосконалити препарати, зменшивши вміст естрогену в таблетках. Їм це вдалося. Але сам факт не означає, що гормональні контрацептиви стали абсолютно безпечні для вашого організму.

В цілому, медицина з обережністю відноситься до гормональних ліків. Як не крути, вони порушують звичний хід діяльності організму. Адже в здоровому організмі всі процеси відрегульовані, вони не вимагають коректування. Гормональні препарати повинні застосовуватися тільки в крайніх випадках, при серйозних захворюваннях.

Давайте розглянемо негативні і позитивні моменти гормональної контрацепції.

За

  • Гормональна контрацепція при правильному застосуванні забезпечить вам 100% гарантію. Ви будете почувати себе спокійною і захищеною.
  • За допомогою таблеток регулюється менструальний цикл. Гормональні пігулки прописують при серйозних захворюваннях, після абортів, при позаматкової вагітності, при запальних процесах в ділянці малого тазу і т.д.
  • Стан вашої шкіри покращиться. Гормони регулюють активність сальних залоз.
  • Прийом гормональних препаратів порівнюють зі станом вагітності, коли яєчники відпочивають.
  • Зменшується можливість ракових утворень і жіночих хвороб.
  • Прийом естрогенів зміцнює кістки.
  • Інтенсивність ПМС і больових симптомів знижується.

Проти

  • Прийом гормональних препаратів може викликати побічні ефекти. Правда, один-єдиний аборт може викликати куди серйозніші наслідки, ніж прийом таблеток.
  • У перші дні після прийому, можуть виникати больові відчуття в грудях, нудота, головний біль. З часом ці симптом проходять. Таким чином організм реагує на додаткові дози гормонів.
  • До більш серйозних побічних ефектів належать: підвищення ваги, утворення тромбів, підвищення артеріального тиску, затримка рідини в організмі, підвищений апетит.

Прийом гормональних засобів ні в якому разі не можна починати без консультації гінеколога! Тут не допоможе рада подруги, оскільки все індивідуально. Лікар повинен попередити, які побічні ефекти вас можуть очікувати, а вже вам вирішувати, розпочинати прийом чи ні.

Фахівці вважають, що перші місяці необхідно прислухатися до реакцій організму. У цей час проходить його перебудова. Якщо ви відчуваєте реакцію: сильну нудоту, головні болі, болі в животі, порушення зору і слуху, - вам необхідно припинити прийом препаратів і звернутися до лікаря.

Як ви бачите, в прийомі гормональних засобів є як негативні, так і позитивні сторони. Тому спосіб запобігання вибирати вам. Просто прислухайтеся до внутрішнього голосу і бережіть своє здоров'я!

Додати коментар


Захисний код
Оновити