Women Territory

Протизаплідні таблетки

Ритм життя сучасної людини настільки швидкий, що людина намагається взяти від життя все в найкоротші терміни. При цьому таке важливе питання, як створення сім'ї та народження дитини відходить на другий план. Сучасна жінка повинна бути впевнена в тому, що її плани на найближче майбутнє не будуть порушені небажаною вагітністю. Сьогодні ми поговоримо з вами про такий спосіб захисту, як протизаплідні таблетки.

 

Протизаплідні таблетки

Сучасні контрацептивні засоби надійно захищають жінку від небажаної вагітності. Ефективність протизаплідних таблеток досягає 99%. Жодна компанія-виробник не дає 100% гарантії. В разі того, якщо жінка забула прийняти таблетку, ризик завагітніти дуже малий, так як навіть після довгої перерви в прийомі таблеток, завагітніти буває складно.

Дія протизаплідних таблеток гальмує процес овуляції. Крім того, попередження зачаття стає можливим через вплив таблеток на структуру слизової оболонки матки і цервікального каналу.

Інша назва, яке носять протизаплідні таблетки - оральні контрацептиви. Принцип дії заснований на тому, що вони містять у своєму складі гормональні речовини, схожі з тими, які виробляє жіночий організм. Всі ці функції відновлюються через якийсь час після відміни препарату. Тому вагітність після прийому протизаплідних таблеток зазвичай стає можливою через 2-3 місяці після припинення прийому таблеток.

Основний поділ протизаплідних таблеток на сьогоднішній день:

Монофазні (моно-пілі). Містять у своєму складі тільки один гормон - прогестерон.

Моно-пили приймаються щодня, починати варто з першого дня менструації. Якщо ви пропустили таблетку більш ніж на 3 години, то ви повинні знати, що її дія втрачається на 48 годин. У цей період необхідно використовувати додаткові засоби запобігання.

Комбіновані. Містять 2 види гормонів - прогестерон і естроген.

Комбіновані протизаплідні приймаються кожні 12 годин. Якщо ви забули прийняти таблетку, то все одно необхідно прийняти пропущену таблетку, навіть якщо вже підійшов час для прийняття наступної. Ризик завагітніти зростає, тому протягом найближчих 7-ми днів необхідно використовувати додаткову контрацепцію.

Існують також негормональні протизаплідні таблетки. Ці препарати вводяться в піхву приблизно за 10 хвилин до передбачуваного статевого акту. При кожному наступному статевому акті слід вводити нову пігулку. Але такий спосіб контрацепції не завжди зручний.

Навколо протизаплідних таблеток давно ведуться суперечки. Обговорення стосується позитивних і негативних сторін протизаплідних таблеток і можливого збитку для здоров'я жінки.

Позитивні сторони протизаплідних таблеток:

 • регулювання менструального циклу;
 • захист від залізодефіцитної анемії;
 • вплив на неприємні відчуття в середині циклу;
 • полегшення передменструального синдрому;
 • знижується ризик захворювань, що стосуються статевої сфери;
 • знижується частота запальних захворювань по жіночій лінії;
 • профілактика позаматкової вагітності;
 • уповільнення розвитку остеопорозу;
 • лікувальний ефект при деяких шкірних захворюваннях.

Але, незважаючи на всі очевидні позитивні сторони, протизаплідні таблетки мають і безліч негативних сторін.

Негативні ефекти:

 • Жовчнокам'яна хвороба. Протизаплідні таблетки не можуть викликати жовчнокам'яну хворобу, але, якщо у вас є жовчні камені, то підвищується можливість в частішанні нападів жовчної коліки.
 • Артеріальна гіпертонія. Гормональні протизаплідні таблетки можуть з'явитися причиною тимчасового і незначного підвищення артеріального тиску в невеликих відсотках випадків.
 • Порушення менструального циклу. Під час прима протизаплідних таблеток (особливо в перші місяці) існує можливість виникнення менструальних кровотеч (більш чи менш виражених). Зазвичай цей ефект пропадає через 2-3 місяці. Однак, у випадку триваючих порушень менструального циклу або посилення кровотеч необхідно звернутися до вашого гінеколога. Він допоможе вам підібрати інший препарат.
 • Неприємні відчуття з боку молочних залоз. В окремих випадках протизаплідні таблетки можуть викликати неприємне відчуття напруги і зниження пружності молочних залоз, що залежить від індивідуальної непереносимості та складу препарату.
 • Головні болі. Якщо у вас виникають різкі повторювані болі, іноді у супроводі з погіршенням слуху та зору, то необхідно негайно припинити прийом таблеток і звернутися до лікаря.
 • Перепади настрою. Причиною перепадів настрою може бути прийом протизаплідних таблеток. Якщо ви вважаєте, що саме вони провокують ваші зміни в настрої - припиніть їх прийом.
 • Нудота, блювання. У перший час прийому таблеток у жінки може виникати нудота. Блювота буває вкрай рідко. Якщо ви почнете застосовувати препарат безпосередньо перед відходом до сну, дані неприємні відчуття значно зменшуються.
 • Зміна статевого потягу. Більшість жінок з початком прийому протизаплідних таблеток відчувають поліпшення статевого життя, так як йдуть хвилювання з приводу можливої небажаної вагітності. Проте у деяких жінок може спостерігатися погіршення статевого потягу. Причини цього можуть бути різні, але, якщо ви вважаєте, що вся справа в протизаплідних пігулках - припиніть прийом і звернетеся до лікаря.
 • Зміна кольору шкіри. У деяких випадках при прийомі протизаплідних таблеток у жінки можуть з'явитися пігментні плями, особливо на відкритих ділянках тіла, які піддаються впливу сонячних променів. У цьому випадку рекомендується припинити використання контрацептивних препаратів і звернутися до лікаря.


Останнім часом багато говорять про протизаплідних таблетках нового покоління. У них присутня така речовина як дроспіренон. Він перешкоджає накопиченню рідини в тканинах, запобігає появи ПМС і усуває багато косметичні проблеми, пов'язані зі шкірою.

Найчастіше жінки цікавляться, чи існують протизаплідні таблетки для чоловіків або це міф. До недавнього часу, це твердження про наявність протизаплідних таблеток для чоловіка дійсно було лише вигадкою. Але нещодавно ізраїльські вчені розробили першу в історії медицини таблетку, яка є чоловічим контрацептивом.

У будь-якому випадку вибір контрацептивного засобу - це ваш вибір, заснований на радах вашого лікаря гінеколога.

Здорової вам статевого життя!


Читайте далі: Сучасні безпечні методи контрацепції

Додати коментар


Захисний код
Оновити