Women Territory

Як впоратися з двійнятами

Звичайно, двоє дітей - це вдвічі більше щастя в родині, більше посмішок і радості. Але, разом з тим, це величезні турботи, більше обов'язків і менше вільного часу. Молодій недосвідченій мамі дуже складно впоратися з кількома дітлахами. Особливо важко, коли діти одного віку.

З-за навислого вантажу обов'язків мама може впасти в депресію, що негативно відіб'ється не тільки на її здоров'я, але і на добробуті всіх членів сім'ї.

Тому вкрай важливо знати, як впоратися з двійнятами. Найкраще, коли мама ще під час вагітності ознайомлена з усіма деталями: яку коляску вибрати, як організувати побут малюків,до кого звернутися за допомогою і т.д.

 

Два немовляти - подвійне навантаження

Найскладніший період - коли дітки ще зовсім маленькі. Щоб було легше впоратися з двійнятами, можна скористатися деякими порадами:

  • ведення спеціального щоденника дозволить завжди контролювати годування, сон, відвідування доктора і т.д .;
  • ні в якому разі не слід відмовлятися від запропонованої допомоги, яка може послідувати звідусіль (від друзів, співробітників, родичів), вона безсумнівною нагоді, будь то дитячий одяг, гроші або що-небудь ще;
  • папа малюків повинен бути підготовлений і максимально допомагати по господарству;
  • як тільки діти трохи підростуть,їх необхідно привчати бути самостійними, починаючи з дрібниць: самим збирати іграшки, одягатися і роздягатися, їсти ложкою і т.д.

Загальний режим дня - порятунок для мами!

Поступово слід привчати дітей до режиму. Адже практично неможливо відпочити батька двійні: поки спить одна дитина, другий хоче грати і навпаки. У цьому випадку потрібно проявити наполегливість і день за днем ​​вчити дітей засинати і прокидатися разом в одній і той же час. Як це зробити:

  • вранці, коли одна дитина вже прокинувся, а інший ні, не потрібно боятися розбудити другого;
  • протягом дня мама повинна стежити, щоб діти були однаково зайняті фізичними навантаженнями (рухливими іграми),для цього достатньо запропонувати малюкам спільну гру;
  • укладати спати потрібно теж відразу обох, а якщо хтось противиться, то постаратися дати зрозуміти цій дитині, що грати більше не можна, тому настав час відпочинку.

Як впоратися з двома дітьми постарше

Звичайно, практика все ж показує,що насправді впоратися з двійнятами досить складно. Особливо, якщо діти постійно бавляться, вередує і не дають мамі спокійно займатися домашніми справами. Зазвичай це буває з дітьми постарше - близько 5 років. Що ж робити тоді? Можна найняти няню, віддати дітей в дитячий садок або записати в спортивну секцію.Інший варіант: спробувати налагодити ситуацію самостійно.

Можна запропонувати ігри, в які діти захоплено могли грати і не турбувати батьків (наприклад, настільні ігри, конструктори, прикрашення спеціальних картинок і т.д.).

Не зайвим буде і розмова з дітьми. Вони повинні ясно розуміти, чому не слід заважати батькам.Це допоможе уникнути образ з боку малюків.

Якщо ніякі бесіди не допомагають, а в спокійні ігри діти грати відмовляються, то можна і піти більш жорстким шляхом і покарати пустунів. Але важливо враховувати, що дитяча психіка ранима і якщо малюки не будуть розуміти через що їх покарали, то мама ризикує зіпсувати відносини з ними.Коли мама починає злитися на своїх дітей через те, що вони поводяться не так, як їй хотілося б, потрібно згадати, що насправді малюки не хочуть нашкодити мамі, вони просто хочуть краще пізнати навколишній світ. Діти - це маса клопоту, але при цьому, вони приносять величезне щастя.

Додати коментар


Захисний код
Оновити