Women Territory

Шкідливі мультфільми

Купити чи ні маляті диск з мультфільмами, звільнивши собі годинку на відпочинок? Кожна з нас вирішує сама. Однак дитячі психологи б'ють на сполох і стверджують: веселі і забавні американські мультики представляють серйозну загрозу дитячій психіці. Чи є підстави обмежити перегляд мультфільмів?

Обережно: мультфільми!

Про шкоду деяких мультфільмів говорено не раз. Проте, все одно питання стоїть ребром. Давайте розглянемо декілька аспектів проблеми:

 

 

  • які мультфільми становлять загрозу для маленького члена суспільства і чому,
  • як боротися з проблемою?

 

«Шкідливі мультфільми» і яка таїться в них загрозаЧому багато творіння сьогоднішньої мультиплікації просто шкідливі? Розглянемо кілька безперечних фактів того, що на перший погляд невинна мультик може нанести неповторний шкоди психіці дитини.

Підміна понять.

В радянські часи було просто. Добрий-злий, позитивний-негативний. Дитина вбирав риси позитивного героя,хотів бути на нього схожим. Однак сьогодні грань між добром і злом розмита. Згадаймо хоча б усіма улюблений мультфільм про Шрека. Його мораль яка? Позитивний герой Шрек робить відрижку, смердить, живе в бруді ... А принцеса Феона, замість того, щоб пошкодувати пташку, вбиває її і смажить яйця.

Дитина не відрізняє правду від вигадки. Тому така поведінка позитивного героя він сприймає буквально. І тому - не дивуйтеся, якщо в поведінці дитини виникнуть зміни, не зовсім для вас зрозумілі і приємні, адже він усього лише транслює в життя ті установки, які отримав з улюблених мультиків!

Формування перекручених ідеалів краси.

Величезні «мультяшні» очі, фігура героїнь-красунь, які далекі від дійсності з дитинства в хлопчиків вкладає ідеал, якого не можна знайти в реальній жінці. Це може мати серйозні і незворотні наслідки. А дівчатка? Вони набувають комплекс неповноцінності,найвразливіші потім будуть морити себе голодом і робити пластичні операції ...

Фемінізація чоловіків і мускулізація жінок.

«Просунуті» героїні Диснеївських мультфільмів ніяк не схожі на працелюбну Аленушку. Вони норовливі, нарівні з хлопцями б'ються, а також часто вступають в суперечки з батьками. У той же час чоловіки часто тихі,покладливі і симпатичні. Забавно? Для нас. А для несформованого дитячого розуму - згубно, оскільки призводить до незворотних змін в психіці. І в що виллється це надалі, сказати складно. Можливі як «легкі» варіанти в формі зайвої незалежності, зневаги до протилежної статі, так і "крайні",говорити про які попросту не хочеться (психологи стверджують, що наслідком може стати також статева дисфункція).

Низька якість більшості мультфільмів.

Закуплені мультфільми часто страждають низькою якістю, тому вони не несуть як глибокої смислового навантаження, так і виховних уроків.Часто це лише безглузді космічні війни, де діти вчаться лише одному - насильству.

Просто страшно!

Борючись за касові збори, Дісней робить мультфільми видовищними ... і страшними! Багато мам скаржаться, що після перегляду мультфільмів певного змісту (наприклад, «Людина-павук»), діти прокидаються з криками і плачем. На жаль,жанр «екшн» популярний як ніколи. У гонитві в тому числі і за дорослою аудиторією, мультфільми знімаються динамічними і жорстокими, без урахування впливу на тендітну дитячу психіку.

Як захистити дитину від негативного впливу?

Для того, щоб виростити дитину здоровою, необхідно зміцнювати його імунітет.У тому числі і в плані стійкості до низької моральності. Приділяючи дитині час і навчаючи його, як відрізнити добро від зла, ви зможете мінімізувати шкоду. Крім цього, скористайтеся простими порадами психологів:

 

  • дивитися з дітьми і пояснювати поведінку;
  • порівнювати і обговорювати персонажі;
  • розповідати про те, що є сценарій і все це - не по-справжньому;
  • намагайтеся пояснювати дитині, що телевізор - це розважальний ящик, а не джерело знань;
  • підбирайте мультфільми по ситуацій та по інтересам дитини на кожному етапі життя;
  • частіше цікавтеся думкою дитини по ситуацій в просмотренном мультфільмі;
  • проводите аналогії зі справжніми подіями, щоб було зрозуміло, що по-справжньому,а що вигадка;
  • не давайте дитині засиджуватися днями біля телевізора.

 

Адже є багато різноманітних способів провести час з користю разом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити