Women Territory

Іграшки та вік дітей: відповідності і користь

Багато слів було сказано щодо вибору іграшки за віком - хронологічним або фактичному. Тим не менш, дослідження показують, що це питання є особливо важливим в найзагальнішому сенсі.

Процес розвитку ігр та відповідно іграшок - щось поступове, схильне певним законам. Тобто, кожен етап гри відбувається з-за стадії, яка передувала нинішньої, і так до кінця, минуле - передумова справжнього.

Таким чином можна говорити про справжній як зчленуванні минулого і майбутнього: тоді невірне визначення необхідного виду іграшки для певного віку може призвести до серйозних помилок у вихованні дітей в цілому, вплинути на розвиток їх ігор і на вибір іграшок.

Звичайно, можна піти на крайність і не враховувати вік у виборі іграшок, хоча в якійсь мірі для кожного віку є свої особливі риси і властивості, характерні і особливості. Але в цілому набагато важливіше,щоб іграшка підходила на ментальному рівні і відповідала розвитку суспільного життя дитини, ніж була б обмежена тільки хронологічним віком.

Однак хронологічний вік дійсно має значення при визначенні цінності даної іграшки. Для дітей молодшого віку іграшка не повинна точно копіювати об'єкт,але тільки в цілому відбивати його функції. Тим не менш, хлопчики і дівчатка в кінці дитинства набагато більше цікавляться деталями і менш терпимі до незграбним спотворень реальності в матеріалі, наданому їм для гри.

Cогласно поступового збільшення віку, іграшка повинна як можна більш точно відображати реальність,щоб відповідати параметрам ідеальної гри.

Вік також є важливим чинником, що визначає можливості іграшки заохочувати ініціативу і креативність дитини. Найбільша помилка, яку можна зробити - вибрати ті іграшки, що не чинять опір діям дитини і не дають йому розкрити творчі здібності. Остаточну крапку в питанні віку ставлять розміри іграшки. У ранньому віці діти віддають перевагу великі іграшки. Тому, наприклад, м'ячі, які використовуються молодшими дітьми, більш громіздкі, ніж ті, які використовуються більш дорослими, що пов'язано з їх руховими та інтелектуальними можливостями. Старшим також цікаві невеликі точні копії: машини, зоопарки, солдатики - все це дуже цікаво даному віку.

Додати коментар


Захисний код
Оновити