Women Territory

Домашній акваріум

Як вибрати? Де встановити? Ким заселити?

Практично в кожному будинку поряд з людьми мешкають небудь домашні вихованці. Вони роблять наше життя більш цікавим, насиченим і затишною. Вони перетворюються на членів сім'ї і як ніхто інший вміють відволікати нас від сумних думок і піднімати настрій. Одні заводять кішку, інші - собаку, треті - хом'ячка, когось тягне на екзотичних тварин. А хтось стає справжнім поціновувачем рибок і відправляється на пошуки відповідного житла для своїх майбутніх вихованців.

 

Розмір і форма має значення

Краще всього придбати середній акваріум (на 100-120 літрів). У менших рибкам буде затісно, вони можуть погано рости і доглядати за ними буде досить складно. Що стосується форми, краще купувати прямокутний посудину. Круглі або опуклі, хоч і виглядають оригінально, але спотворюють обриси своїх мешканців і позбавляють вас можливості побачити їх у всій красі.

Ідеальне місце

Будинок для підводних мешканців встановлюємо так, щоб ви добре його бачили зі свого улюбленого місця відпочинку (дивана, крісла, крісла-гойдалки). Акваріум не рекомендується ставити близько біля вікна - там як він активно зацвіте і, замість підводного світу ви отримаєте зелене болото. Неправильно розташовувати його і біля телевізора: риби дуже не люблять постійної різкої зміни освітлення і гучних звукових ефектів. Випробувавши дискомфорт, вони почнуть нервувати і здатні навіть зробити спробу вистрибнути з води. А ось в стінну нішу або не дуже освітлений куточок акваріум цілком впишеться.

Не забудьте, що посудина потрібно встановлювати на міцну і стійку поверхню. Якщо акваріум буде стояти окремо, бажано купити під нього спеціальну тумбу.
Оснащення і підсвічування

Щоб рибкам було комфортно, освітлення для них має бути верхнім, а акваріум необхідно оснастити деякими технічними «штучками». По-перше, обігрівачем - для підтримки в посудині певної температури. По-друге, фільтром для очищення води (і постійного насичення її киснем). По-третє, пристроєм для очищення дна. Все це набуваємо в спеціалізованому магазині.

Риби і рослини

Якщо у вас буде повітряний розпилювач, і кисню у воді виявиться достатньо, необхідність в живих рослинах відпадає. В принципі, вони і не потрібні - для естетики цілком згодяться штучні водорості. Що стосується, власне, мешканців, на перших порах дорогих рибок краще не купувати. 100-літровий акваріум можна заселити 3-4 золотими рибками, 8-12 неону і трьома парочками гуппі. Вони невибагливі, не "примхливі», прості в утриманні, але цілком здатні створити строкатий і веселий «живий куточок», який підніме вам настрій, принесе радість і доставить масу позитивних емоцій.

Додати коментар


Захисний код
Оновити