Women Territory

Гламурні собачки - вічна любов чи данина моді?

Маленькі собачки набирають все більшу популярність і підкорюють наші серця. Ці милі створіння стали звичними супутниками гламурних красунь на вечірках, модних показах, червоних доріжках. Проте варто зауважити, що для багатьох людей декоративна собачка - це не просто модний аксесуар, але, в першу чергу, вірний і ласкавий друг.

 

Корінням в старовину

Велика частина декоративних порід з'явилася ще в давнину. Причому, виводилися такі маленькі вихованці виключно для розваги імператорів і їх наближених. В Азії японські хіни і чихуахуа служили дивовижним і дуже дорогим прикрасою для господаря.

Деякі породи, наприклад, ши-тцу, спочатку були обрядовими, культовими. Таких собачок виводили тільки у тибетських монастирях, їх заборонялося продавати, а піднести в дар можна було тільки самим шанованим людям.

Самі декоративні собачки, таких порід, як мельтезе і болоньез, родом з Італії. Цих мініатюрних і смішних вихованців розводили ще за часів стародавнього Риму. Римляни вірили, що ці маленькі білі кучеряві собачки здатні своїм теплом загоювати рани і зціляти хворих. Тому римські воїни брали їх з собою на випадок серйозного поранення.

Які ж вони, модні вихованці?

Сьогодні до найпопулярніших порід «гламурних» собачок можна віднести:

Ши-тцу, або, як її ще називають, «левова собачка» - найдавніша порода, улюбленець правителів маньчжурської династії.


Мальтійську болонку (мальтезе) - чарівну, грайливу, з сліпучо білою вовною собачку.


Той-тер'єра - дуже відданого своєму господарю одного.


Померанського шпіца - схожого на лисичку улюбленця дітей.Чихуахуа - найменшого представника декоративних порід.


Вірний друг або модна іграшка?

Використання гламурних вихованців в якості компаньйонів - не тільки новомодне віяння, а й привід активізуватися захисникам тварин. Багато організацій вважають таку експлуатацію неприпустимою і шкідливою для тварин. Вони висловлюються також проти гламурних нарядів, зачісок, косметики та конкурсів краси для собачок, так як це може завдати шкоди їх здоров'ю і нервовій системі. Тому в деяких країнах, наприклад Великобританії, навіть розробляються законопроекти, що передбачають відповідальність господарів за таке поводження з тваринами.

Разом з тим, звичайно за «гламурними» собачками добре доглядають, підбирають їм спеціальне харчування, стежать за їх здоров'ям, регулярно показують ветеринара. В обмін на це маленькі вихованці відплачують своїй господині послухом і модним ескортом. Адже складно уявити собі німецьку вівчарку, яка супроводжує світську левицю на вечірці. Можливо, в цьому і є призначення цих чарівних істот. І це не найжахливіша доля для домашнього улюбленця.

Не варто так скептично ставитися до власницям таких собачок і, зустрівши даму з крихітним вихованцем під пахвою, обкидають її засуджує поглядом. Адже бажання завести такого маленького друга - не тільки данина моді і прагнення обзавестися вишуканим аксесуаром. Цих чарівних, відданих, беззахисних створінь неможливо не полюбити. А їх мініатюрні габарити дозволяють господарці не розлучатися зі своїм другом.

Додати коментар


Захисний код
Оновити