Women Territory

Кімнатні рослини

Оригінальні кімнатні рослини: непентес

Ці рослини завжди викликають непідробний інтерес практично у всіх, не дивлячись на те, любить людина рослини чи ні. У якомога пройти повз нього, якщо воно поводиться як хижак.

Одним з таких м'ясоїдних рослин є непентес. Його різні види зустрічаються на Філіпінах, в Малазії, на Суматрі і Барнео, в тропіках Австралії. Так давайте познайомимося з ними.

ТОП-10 корисних кімнатних рослин

Квіти - прикраса будь-якого будинку. Але, набагато практичніше, коли виростають будинки представники флори крім свого естетичного впливу мають корисними властивостями. Адже навіть будинок, який за відомою приказкою повинен бути «фортецею» може таїти чимало небезпек для нашого здоров'я. Будівельні матеріали, використані при ремонті,випаровування від численних косметичних спреїв і освіжувачів повітря - все це буквально руйнує імунну систему людини. Хоча порятунок є - це корисні кімнатні рослини.

Непентес - ефектний домашній хижак

Рослина вельми цікаве. Воно відноситься до рослин-хижаків. Листя великі, чергові, з вираженою середньою жилкою. Черешок переходить плавно в тонкий вусик. На кінчику вусика висить забавний, що нагадує яскрава квітка глечик - пастка для комах. У різних видів рослини кувшинчики розрізняються розміром, формою і забарвленням.Їх довжина може бути 3 сантиметри, а може - 50 сантиметрів (залежить від виду).

Годжі - ягоди безсмертя

Годжі мають унікальний за своїм багатством склад. В них - набагато більше антиоксидантів, ніж в будь-яких інших фруктах або овочах. 21 мінерал, 18 амінокислот, вітаміни, германій, - ось лише частина того безцінного дару, яким природа наділила цю ягоду. Завдяки такому дивовижному хімічним складом,ягоди годжі визнані справжнім джерелом здоров'я та довголіття.

Гібіскус - мальовничий і екзотичний

Гібіскус - рід Мальвові. У ньому налічується понад 300 видів. Існує більше 500 садових сортів цього декоративного рослини. Вони відрізняються розмірами і ступенем махровості квіток, відтінками забарвлення і формою пелюсток, розміром, забарвленням і конфігурацією листя. Розан китайський, і його гібриди з помаранчевим, червоними, жовтими,рожевими і білим квітками - найчастіше можна зустріти в наших квартирах.

Як культура світлолюбна, гібіскус чудово почувається взимку - біля віконця, а влітку - на балконі, терасі, лоджії і навіть в саду. Найбільш комфортне місце в квартирі буде на східному віконці, або західному.

Як правильно пересадити фаленопсис?

Для комфортного існування фаленопсис, як іншим рослинам, зовсім не потрібна родючий грунт. Субстрат повинен складатися з таких компонентів, які можуть забезпечувати кореневій системі достатню аерацію і утримувати необхідну для життя вологу.Найприйнятніший і перевірений спосіб - самостійне виготовлення підходящого субстрату з трьох складових.

Кухонний садок на підвіконні (частина 2)

Вирощування

Сіємо насіння

Найпростіша і очевидна методика вирощування - це, звичайно ж, посів насіння в грунт. Наприклад, салат будь-якого сорту виростає на підвіконні не більше ніж за місяць. На 1 м ² «грядки» висаджують приблизно 3-5 грам насіння. Насіння висаджують на вологий грунт і вкривають шаром перегною завтовшки в сантиметр.

Кухонний садок на підвіконні (частина 1)

Кращими місцями для вирощування запашних трав і навіть овочів є підвіконня віконець, що виходять на південь, південний схід і південний захід і простір біля них. Щоб батареї опалення не заважали вирощуванню, краще відгородити рослини від їх всюдисущого тепла, а ще краще максимально збільшити підвіконня, прикріпивши до нього дошку.І вперед - влаштовувати домашній город!

Антуріум - «квітка-фламінго»

До речі, чому «фламінго»? Тому що рожево-червоний. І виглядом своїм схожий на крило цієї дивовижної птиці. Ось і назвали його «квіткою-фламінго», за схожу форму і притаманну йому особливу витонченість, і благородство. Якщо цей благородний красень оселився у вас в квартирі, доведеться постаратися, щоб йому було комфортно. Але зусилля того варті. Антуріум - рослина дуже вишукане і, головне, довгоквітучі.

Між світлом і тінню

Придбавши антуріум, відразу подбайте про його правильному розташуванні. Найбільш комфортно рослина відчуває себе в півтіні або при розсіяному світлі. З іншого боку, світла йому повинно бути досить, інакше тропічний гість може зачахнути. Знайти консенсус між світлом і тінню - догляд за антуріумом починається з цього.

Фаленопсис: квітка, схожа на метелика (фото)

Орхідеї - найкрасивіші квіти серед епіфітів. Вони не мають собі рівних за вишуканою, елегантною, часом фантастичній формі і по розмальовці квіток. Після відкриття Південної Америки за цим дивовижним квіткою споряджалися цілі експедиції. Спеціальні мисливці за орхідеями розшукували і добували ці екзотичні диво-квіти, добираючись часом до самих верхівок величезних дерев у хащах тропічних лісів. На європейських ринках за цих екзотичних «незнайомців» платилися нечувані гроші. А зараз, завдяки багаторічним старанням селекціонерів, нам надано шанс не тільки здалеку милуватися цими дивовижними рослинами, але і займатися їх розведенням у себе в квартирі.